14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Nie będzie ponownego procesu. Sąd ogłosił wyrok w sprawie Tomasza J.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nie będzie ponownego procesu. Sąd ogłosił wyrok w sprawie Tomasza J.

Zabił śremiankę Beatę J., potem dla zacierania śladów wysadził kamienicę. Sąd Apelacyjny w Poznaniu ogłosił dziś wyrok w sprawie Tomasza J.

Tomasz J. najpierw zabił żonę, pochodzącą ze Śremu Beatę J., później bezcześcił jej zwłoki, a na końcu wysadził kamienicę na poznańskim Dębcu zabijając przy tym kolejne cztery osoby. Sąd II instancji wydał dziś prawomocny wyrok w sprawie mężczyzny.

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy zaskarżony wyrok Sądu Okręgowego. Tomasz J. pozostanie w więzieniu do końca życia. O przedterminowe ubieganie się na wolność będzie mógł starać się po odsiedzeniu minimum 30 lat.

Obrońcy zaskarżyli wyrok w całości, gdyż ich zdaniem doszło do rozbieżności kwot między nawiązkami i zadośćuczynieniem. Sąd I instancji popełnił omyłkę pisarską, którą sprostowano, ale zdaniem obrońców J. to stanowiło podstawę do wszczęcia apelacji i ponownego procesu.

Wyrok Sądu Okręgowego zaskarżyli również oskarżyciele posiłkowi, którzy domagali się większych kwot nawiązek na rzecz poszkodowanych.

Wyrok jest już prawomocny.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...