14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Skatepark już otwarty! Coś jednak mało tych atrakcji
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Skatepark już otwarty! Coś jednak mało tych atrakcji

Pasjonaci deskorolek, hulajnóg i rowerów BMX już mogą korzystać z skateparku znajdującego się w Parku Śremskich Odlewników. Jednak ilość ramp zaskakuje… swoją małą liczbą.

Od kilku dni pasjonaci wyczynowej jazdy na rowerach typu BMX oraz hulajnogach, rolkach czy deskorolkach korzystają z nowo otwartego skateparku znajdującego się w śremskim parku na Jezioranach. Korzystali z niego już wówczas, kiedy pojawiły się na nim pierwsze rampy sprowadzone z likwidowanego skateparku w mieście. Robili to na własne ryzyko, bo przecież był to jeszcze plac budowy i kiedy robotnicy z niego schodzili, to oni go przejmowali.

Teraz już zniknęło ogrodzenie, nie ma słupków, nie ma tablic informujących, że jest to plac budowy i… nie ma też wielu atrakcji. Pod tym względem jest kiepsko.

Na nowym skateparku jest raptem kilka elementów, z których młodzież pasjonująca się ekstremalną jazdą, może skorzystać. Niewątpliwie czuć niedosyt i wręcz chciałoby się, aby tych urządzeń było więcej.

Nie można wykluczyć, że tak się właśnie stanie. Wszak na skateparku znajduje się jeszcze niewykorzystane miejsce, które być może niebawem zostanie zagospodarowane i atrakcji do kręcenia 180 stopni czy grindowania będzie więcej.

Inwestycja jest realizowana ze środków gminy Śrem w wysokości 239 850.00 zł brutto, a przedsięwzięcie realizowała firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny z Mechlina.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...