-2.2 C
Śrem
piątek, 21 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem „Bezpieczna droga do szkoły” - trochę na poważnie, trochę na wesoło
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

„Bezpieczna droga do szkoły” – trochę na poważnie, trochę na wesoło

Już od 15 lat Komenda Powiatowa Policji w Śremie wraz z Klubem Relax uczą pierwszoklasistów jak bezpiecznie przemierzać drogę do szkoły. Nie inaczej było tym razem. W poniedziałek, 11 października na targowisku miejskim odbyło się tradycyjne spotkanie dla najmłodszych uczniów.

Pierwsza akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły” odbyła się w 2007 roku. Formuła wydarzenia ewoluowała przez te wszystkie lata. W ubiegłym roku plany organizatorów popsuła pandemia, ale tegoroczna odsłona cyklu znów wróciła do korzeni. – Jest to spotkanie skierowane do uczniów klas pierwszych. Trochę na poważnie. Trochę na wesoło. Podstawą tej lekcji jest jednak szerokie omówienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niezwykle ważne dla dzieci, które codziennie maszerują do szkoły. Mówią o tym zarówno policjanci, jak i nasi koledzy ze straży miejskiej – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska.

Spotkanie z uczniami rozpoczęło się od zaimprowizowanej scenki z udziałem Wojciecha Majchrzaka z Klubu Relax, który przebiegł przez pasy na czerwonym świetle. To zdarzenie zauważył policjant drogówki – Maciej Kaniewski, który poprosił dzieci, by pomogły mu ukarać niesfornego przechodnia. – Mandat czy wystarczy pouczenie? – pytał policjant. – Mandat – bez wahania wykrzyczały maluchy.

To była tylko scenka, obyło się zatem bez kary finansowej, ale dzieci miały świetną okazję do zaobserwowania niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Mundurowi zaprezentowali również zasady kierowania ruchem. – To ważne, by dzieci dowiedziały się, że może zdarzyć się taka sytuacja, gdy będą mogły przejść na czerwonym świetle. Muszą jednak zwracać uwagę na sygnały, które pokazuje kierujący ruchem drogowym policjant – dodaje rzecznik KPP w Śremie.

Ponadto kilka słów o zasadach bezpieczeństwa w dobie pandemii powiedziała Danuta Selwet z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na koniec był czas na wspólną zabawę z Pyrkiem i Mrówką. Maluchy otrzymały również gadżety od poznańskiego WORD i PSB Mrówka, partnerów akcji, a wśród nich odblaski, kolorowanki i lizaki.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Nie brakuje chętnych na remont dróg w gminie

Do przetargu na remont dróg w Brodnicy stanęło trzech oferentów, przy czym żaden nie jest z naszego powiatu i każdy mieści się w cenie,...

Śremska policjantka dała Julce nadzieję

„Pani kierownik, proszę podziękować ode mnie tej internetowej pani policjantce. U nas w domu dużo się zmieniło, mama ma pracę, ojciec już z nami...

Ponad pół powiatu w niebieskiej strefie ASF

Ponad pół powiatu śremskiego znalazło się w niebieskiej strefie ASF, czyli w obszarze zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W tej strefie znalazły się gminy Śrem,...