-2.2 C
Śrem
piątek, 21 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Śremianie dołączają do ogólnopolskiego protestu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremianie dołączają do ogólnopolskiego protestu

W niedzielę, 10 października w całym kraju planowane są protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, mówiącą o wyższości prawa polskiego nad unijnym. Również śremianie nie zgadzają się z orzeczeniem TK. Będą protestować.

W czwartek, 7 października Trybunał Konstytucyjny przychylił się do wniosku premiera Mateusza Morawieckiego i orzekł, że uznawanie prawa unijnego za wyższe nad krajowym jest niezgodne z konstytucją. Ta decyzja spotkała się z szerokim sprzeciwem wielu Polaków. Uznają oni taki wyrok za kolejny krok ku Polexitowi.

Po tej decyzji Donald Tusk wezwał Polaków, którzy nie mają zamiaru opuszczać UE, do wzięcia udziału w demonstracji, która odbędzie się w niedzielę, 10 października na Placu Zamkowym w Warszawie. Do tego wydarzenia dołączają inne polskie miasta. Również mieszkańcy Śremu planują głośno wyrazić swój sprzeciw wobec orzeczenia TK.

Protest odbędzie się w niedzielę w Parku Odlewników. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.00. – Pokaż swoje stanowisko i stań ze mną. Bez żadnych szyldów partyjnych. To jest rzecz obywatelska a nie jakiejkolwiek partii – zachęca do udziału Jerzy Witkowski, organizator wydarzenia.

(AKTUALIZACJA) Pojawiają się również informacje o tym, że śremianie planują protestować o godzinie 18.00 na Palcu 20 Października w Śremie.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Nie brakuje chętnych na remont dróg w gminie

Do przetargu na remont dróg w Brodnicy stanęło trzech oferentów, przy czym żaden nie jest z naszego powiatu i każdy mieści się w cenie,...

Śremska policjantka dała Julce nadzieję

„Pani kierownik, proszę podziękować ode mnie tej internetowej pani policjantce. U nas w domu dużo się zmieniło, mama ma pracę, ojciec już z nami...

Ponad pół powiatu w niebieskiej strefie ASF

Ponad pół powiatu śremskiego znalazło się w niebieskiej strefie ASF, czyli w obszarze zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W tej strefie znalazły się gminy Śrem,...