14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Śremianie dołączają do ogólnopolskiego protestu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremianie dołączają do ogólnopolskiego protestu

W niedzielę, 10 października w całym kraju planowane są protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, mówiącą o wyższości prawa polskiego nad unijnym. Również śremianie nie zgadzają się z orzeczeniem TK. Będą protestować.

W czwartek, 7 października Trybunał Konstytucyjny przychylił się do wniosku premiera Mateusza Morawieckiego i orzekł, że uznawanie prawa unijnego za wyższe nad krajowym jest niezgodne z konstytucją. Ta decyzja spotkała się z szerokim sprzeciwem wielu Polaków. Uznają oni taki wyrok za kolejny krok ku Polexitowi.

Po tej decyzji Donald Tusk wezwał Polaków, którzy nie mają zamiaru opuszczać UE, do wzięcia udziału w demonstracji, która odbędzie się w niedzielę, 10 października na Placu Zamkowym w Warszawie. Do tego wydarzenia dołączają inne polskie miasta. Również mieszkańcy Śremu planują głośno wyrazić swój sprzeciw wobec orzeczenia TK.

Protest odbędzie się w niedzielę w Parku Odlewników. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.00. – Pokaż swoje stanowisko i stań ze mną. Bez żadnych szyldów partyjnych. To jest rzecz obywatelska a nie jakiejkolwiek partii – zachęca do udziału Jerzy Witkowski, organizator wydarzenia.

(AKTUALIZACJA) Pojawiają się również informacje o tym, że śremianie planują protestować o godzinie 18.00 na Palcu 20 Października w Śremie.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...