14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 80 km/h
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 80 km/h [FILM]

Prędkość zabija. Ale niewielu o tym myśli, siadając za kierownicę. Z pewnością nie myślał o tym kierowca auta, który o ponad 80 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość na odcinku, Śrem – Kórnik, na którym często dochodzi do wypadków, także tych śmiertelnych.

Poznańska policja wzięła sobie do serca apel władz gminy Kórnik, które po śmiertelnym wypadku, w którym zginęły dwie siostry z powiatu śremskiego, zaapelowała o większą ilość patroli na tym odcinku.

Nie trzeba było długo czekać, a w mediach społecznościowych KMP Poznań pojawił się kolejny film z „popisem” pirata drogowego uwiecznionego na policyjnym wideorejetratorze.

Kierujący pojazdem osobowym najpierw na podwójnej ciągłej wyprzedza nieoznakowany radiowóz, a następnie rozpędza się do ponad 150 km/h na odcinku, na którym przypominamy – obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

Nagranie zostało zrobione przez policjantów na #DW434 kierunek – Śrem. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej oraz przekroczenie prędkości w tym miejscu o ponad 80km/h zakończyło się dla kierowcy mandatem w wysokości 700 zł i 15 pkt karnych” – materiał opisali policjanci.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Licznie zebrani członkowie koła i zaproszeni goście wysłuchali hymnu łącznościowców, po czym głos zabrał prezes koła ppłk w st. spocz. Józef Żeleźny. Witając zebranych...