14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Kultura Śremska Nuta 2021 już za nami
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śremska Nuta 2021 już za nami

W sobotę, 9 października w Kinoteatrze Słonko odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej „Śremska Nuta”. Na scenie zaprezentowało się ponad czterdziestu uczestników.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 68 solistów z całej Polski. Po wysłuchaniu nagrań demo komisja konkursowa do wielkiego finału zakwalifikowała 42 młodych i zdolnych artystów. Zaprezentowali się oni w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat oraz 16-20 lat.

Zmagania ich oceniało jury z składzie: przewodniczący Bartosz Wrona – wokalista oraz wieloletni członek zespołu Just 5, Marzena Osiewicz – pedagog śpiewu i wykładowca Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, wokalistka, pianistka i kompozytorka oraz Anna Szmyt-Baranowska – dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury.

Zadaniem solistów było wykonanie piosenki polskiego autora tekstu i polskiego kompozytora, która miała swój początek w XXI wieku.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Jury nie miało łatwego zadania.

W pierwszej kategorii wiekowej zwyciężyła Maja Golańska (Zalasewo). Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Manthey (Bydgoszcz). Natomiast na trzecim Filip Robak (Wojkowice Kościelne).

W kategorii 12-15 lat pierwsze miejsce zajęła Hanna Pułkownik (Stęszew), drugie – Julia Rączka (Bielsko Biała), zaś trzecie Anna Sobkowicz (Legnica).

W najstarszej kategorii wiekowej zwycięska statuetka powędrowała do Julii Mróz (Sady). Drugie miejsce na podium zajęła śremianka Amelia Jankowiak , natomiast trzecie Julia Gąska (Rokietnica).

Najważniejszą nagrodę Grand Prix festiwalu wyśpiewała Julia Fajdek (Kuźnica Bobrowska). Jej niezwykłe wykonanie piosenki Kayah „Testosteron” zachwyciło jury.

W konkursie przyznano także dziewięć wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie śremianki – Jagoda Stępa i Kinga Fiebich.

Podczas Festiwalu przyznano także dwie nagrody specjalne. Jedna z nich powędrowała do najmłodszego uczestnika, ośmioletniej Igi Szafrańskiej (Wągrowiec). Z kolei druga dla wykonawcy z powiatu śremskiego za najciekawszą interpretację piosenki. Nagrodę tę otrzymała Julia Stachowiak.

Honorowy patronat nad festiwalem objął starosta śremski Zenon Jahns oraz burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...