14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Kultura Noc Bibliotek 2021 – fotorelacja
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Noc Bibliotek 2021 – fotorelacja

Za nami wielkie święto czytania, czyli Noc Bibliotek. W piątek, 9 października Biblioteka Publiczna w Śremie zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkich miłośników książek. Było kino, dobra muzyka, a także gry i zabawy kreatywne, bo przecież biblioteka to nie tylko półki pełne powieści.

„Czytanie wzmacnia” pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Noc Bibliotek. To cykliczne wydarzenie ma zachęcać do korzystania z zasobów biblioteki. Nie każdy bowiem wie, że w wypożyczalni książek znajdziemy także pokaźną kolekcję gier planszowych, audiobooków, bajek czy filmów.

Biblioteka to także czytelnia. W jej zbiorach znajdują się archiwalne numery gazet, które od lat ukazują się w Śremie, a wśród nich oczywiście wydania Tygodnia Ziemi Śremskiej.

 

W piątkowe popołudnie dzieci miały okazję poznać kodowanie z robotem Photon. A dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczno-ruchowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka.

Natomiast wieczorem, na wspólną muzyczną podróż przy gramofonie, zaprosił Zbigniew Hoppe, który zaprezentował wiele kultowych utworów The Beatles i Elvisa Presleya.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...