9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Kultura Instrumenty świata zabrzmiały w kinie Słonko
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Instrumenty świata zabrzmiały w kinie Słonko

W czwartek, 7 października w Kinoteatrze Słonko odbył się koncert multiinstrumentalny, połączony z prezentacją nietypowych instrumentów z całego świata w wykonaniu T.ETNO Tomasza Drozdka.

Tomasz Drozdek to muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista etniczny, perkusista oraz perkusjonalista a przede wszystkim kolekcjoner instrumentów z różnych stron świata. Kilka z nich zaprezentował właśnie w śremskim kinie.

To nie był zwykły koncert! Było to również zaprezentowanie publiczności nietypowych instrumentów. Ku zdziwieniu publiczności artysta zagrał na czajniku i kuli inwalidzkiej. Można było usłyszeć również drumlą, na której gra się zębami.

Zgromadzona w kinie publiczność poznała brzmienie piszczałki wielkopostnej, mandocello, liry korbowej oraz pochodzącego z Chin instrumentu zwanego guzheng.
Tomasz Drozdek opowiadał, że w codziennym życiu stale szuka rożnych przedmiotów, które mogą stać się jego instrumentem. Na pytanie, kiedy ma czas uczyć się grać na tak wielu instrumentach, odpowiada: „Nie gram na nich, tylko wydobywam z nich dźwięki”.

Czwartkowe popołudnie w kinie Słonko miało wyjątkowe brzmienie.

 

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...