27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportLekcja na mistrzostwach
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Lekcja na mistrzostwach

Cenne doświadczenie zdobyli młodzi adepci Śremskiego Klubu Bokserskiego, którzy zadebiutowali w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek. Z brązowym medalem wróciła Nadia Pulcidis.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 20 do 26 września w miejscowości Jedwabno. Wraz z siódemką młodych bokserów udali się trener Patryk Klupś oraz Olga Klupś. Śremski Klub Bokserski reprezentowało pięciu zawodników, a dwójka pozostałych miała okazję boksować i zdobywać doświadczenie podczas walk sparingowych. Szczęście uśmiechnęło się do Nadii Pulcidis, dla której pierwsza walka była jednocześnie pojedynkiem o finał w swojej kategorii. Mimo iż przegrała ze zdecydowanie bardziej doświadczoną rywalką, to do Śremu wróciła z brązowym medalem. Pozostali zawodnicy także musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

– Dla naszych młodych zawodników były to pierwsze zawody takiej rangi i można powiedzieć, że zapłaciliśmy przysłowiowe frycowe – powiedział trener Patryk Klupś. – W swoich debiutach dali z siebie tyle na ile ich było stać. Ten wyjazd i te mistrzostwa musimy potraktować jako kolejną lekcję, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Wiemy nad czym musimy pracować, co trzeba poprawić, by w kolejnych zawodach bić się o medale – dodał.

A to ciekawe