3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Audi skosiło citroena. Koszmarnie wyglądające zderzenie na obwodnicy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Audi skosiło citroena. Koszmarnie wyglądające zderzenie na obwodnicy

Jedna osoba, młoda kobieta, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, po tym jak z impetem w citroena c2 wjechało audi a6, w którym znajdowali się mieszkańcy powiatu gostyńskiego. Do zderzenia doszło na obwodnicy Śremu.

Koszmarnie wyglądające zderzenie samochodów miało miejsce 6 października około godziny 23 na śremskiej obwodnicy na skrzyżowaniu z miejscowością Kawcze. W citroena c2, którym jechały młode osoby, mieszkańcy powiatu śremskiego, z impetem wjechało audi a6 z mieszkańcami powiatu gostyńskiego.

Jednak to nie po stronie kierującego audi leży wina za spowodowanie zderzenia. Winę za nie ponosi kierujący citroenem, który włączając się do ruchu z ulicy Szkolnej, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu od strony Gostynia audi.

Siła zderzenia pojazdów była przeogromna. Audi z uszkodzonym przodem i bokiem zatrzymało się kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca zderzenia i zwrócone było w przeciwnym kierunku jazdy. Mały citroen miał poważne uszkodzenia boku od strony pasażera i między innymi wyrwane koło.

Osoby podróżujące audi miały sporo szczęścia, bo ich samochód oparł się jeszcze o barierki, które zapobiegły stoczeniu się samochodu ze skarpy.

Do szpitala trafiła jedna osoba. Podróżowała ona citroenem. Pozostali uczestnicy środowego zderzenia odmówili pomocy medycznej lub po zbadaniu przez załogę karetki pogotowia, nie kwalifikowali się do hospitalizacji.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...