3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Nieudane wyprzedzanie zakończone zderzeniem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nieudane wyprzedzanie zakończone zderzeniem

W środowy poranek na trasie wojewódzkiej 434 na odcinku Śrem – Borgowo doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Groźnie wyglądające zderzenie zakończyło się na szczęście tylko kolizją.

Kilka minut przed godziną 7 rano do służb ratowniczych i policji z powiatu śremskiego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 434, na ul. Gostyńskiej. Na miejsce udały się zastępy JRG Śrem, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Zanim jednak służby dotarły na miejsce wszyscy uczestnicy zderzenia aut wyszli z pojazdów o własnych siłach, a te rozbite znajdowały się w przydrożnym rowie.

Po przebadaniu poszkodowanych przez ZRM stwierdzono braku potrzeby ich hospitalizacji. Uczestnicy pozostali na miejscu do zakończenia działań służb i usunięcia wraków aut z rowu.

Jak ustaliła policja, do zderzenia doprowadził kierujący renault, który podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdów, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wówczas zorientował się, że ten manewr mu się nie powiedzie. Kierujący autem wcisnął pedał hamulca, czym zablokował koła. Stracił wówczas panowanie nad samochodem i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem.

Nie było to zderzenie czołowe, bo kierowca drugiego auta zaczął uciekać na pobocze.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...