3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności OSP z terenu powiatu z dofinansowaniem na sprzęt
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

OSP z terenu powiatu z dofinansowaniem na sprzęt

Kilka jednostek OSP z terenu powiatu śremskiego znalazło się na liście z grantami na zakup nowego sprzętu dla wozów bojowych.

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników podał listę podmiotów, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu „Wyposażenie wozów strażackich w ramach wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich”.

Pula środków do rozdysponowania wyniosła 3,5 mln zł.

Liczba podmiotów, które skorzystają ze wsparcie przekracza 3 tysiące. Na tej liście znajdują się również Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu śremskiego. W zasadzie to poza gminą Dolsk, jednostki z pozostałych gmin naszego powiatu zostały ujęte w planie dofinansowania.

Ze Śremu jest to OSP Niesłabin, z Książa Wlkp. są to OSP z Kołacina, Mchów i Chrząstowa. Z kolei z gminy Brodnica na dofinansowanie załapali się ochotnicy z Manieczek, Brodnicy i Żabna.

Zanim jednak rozbrzmią hurraoptymistyczne odgłosy, warto raz jeszcze spojrzeć do regulaminu i kwoty łącznej, jaką FSUSR ma do rozdysponowania. To 3,5 mln, przy czym jednostka OSP mogła maksymalnie wnioskować o kwotę dofinansowania wynoszącą do 15 tys. zł. Łącznie na liście grantowej znalazło się 3036 jednostek OSP, co w przeliczeniu daje 1152 zł z groszami.Co za takie pieniądze kupimy? – retorycznie pyta jeden z druhów z terenu gminy Książ Wielkopolski. – Może się skończyć na tym, że zamiast faktycznej pomocy i wyposażenia nas w sprzęt, skończy się na kupnie dwóch par butów – dodaje strażak.

Chcesz przeczytać więcej?

Zamów dostęp do cyfrowego wydania naszej gazety!

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...