14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Kultura Noc w bibliotece… Dlaczego nie!
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Noc w bibliotece… Dlaczego nie!

„Czytanie wzmacnia” pod takim hasłem już w najbliższy piątek, 8 października odbędzie się Noc Bibliotek. Do wspólnej przygody z literaturą, choć nie tylko, zaprasza Biblioteka Publiczna w Śremie. Co na tę wyjątkową noc zaplanowano?

– Z pewnością nikt nie będzie się nudził – zapewnia Anna Laska-Szmyt, dyrektor śremskiej placówki, która serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę cyklicznej imprezy – Noc Bibliotek.

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania. Przypomnijmy, że jest to ogólnopolska akcja, która w dość niekonwencjonalny sposób ma za zadanie zachęcać do korzystania z zasobów bibliotek. W śremskiej placówce na ten dzień, a w zasadzie na popołudnie i wieczór, zaplanowano szereg atrakcji.

O godzinie 16.00 i 19.00 odbędzie się emisja kryminału familijnego „Operacja: człowiek w czerni”. Natomiast przez cały wieczór, od godziny 17.00 aż do 22.00, będzie możliwość zagrania w ulubione planszówki.

O godzinie 17.30 ruszy mediateka. Dzieci będą miały szansę poznać kodowanie. Będą też rebusy i zagadki oraz warsztaty plastyczno-ruchowe dla najmłodszych.

Natomiast o godzinie 19.00 na wspólną muzyczną podróż przy gramofonie zaprasza Zbigniew Hoppe. – Nasza biblioteka wypełni się kultowymi utworami The Beatles, Elvisa Presleya, Queen i wielu innych artystów – zapewnia Anna Laska-Szmyt.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie fotobudka oraz kawiarenka.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...