3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Fikcyjna kradzież auta. Pomysłodawcy w rękach policji
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Fikcyjna kradzież auta. Pomysłodawcy w rękach policji

Wspólnymi siłami policjantów ze Śremu oraz Poznania udało się rozpracować i zatrzymać osoby odpowiedzialne za fikcyjną kradzież auta. Do aresztu trafili dwaj mężczyźni, dwie kobiety otrzymały dozór policji.

W połowie stycznia KPP Śrem została powiadomiona o kradzieży BMW X5 o wartości 200 tys. zł z prawobrzeżnej części miasta. Kradzież samochodu została zauważona dopiero po kilku dniach. Auto zaparkowane było na jednym z niestrzeżonych parkingów.

Nad sprawą pracowali kryminalni ze Śremu oraz z KWP w Poznaniu. Ich ustalenia pozwoliły do ujawnienia fikcyjnej kradzieży samochodu.Skrupulatna analiza zgromadzonego materiału dowodowego doprowadziła funkcjonariuszy na trop podejrzanych o kradzież, którymi okazali się: 28-letni mieszkaniec Poznania i 39-letni mieszkaniec Lubonia – przekazuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem. 8 lipca doszło do zatrzymania mężczyzn. Przy młodszym z nich znaleziono także środku odurzające. Z kolie starszy ma już na swoim koncie wyroki za kradzieże aut.

Sąd wobec obu zastosował zapobiegawczy środek w postaci tymczasowego aresztowania.

Zarówno 39 jak i 28-latek skutecznie odmawiali współpracy z organami ścigania.

Działania policji na tym się jednak nie skończyły. Mundurowi dalej pracowali nad sprawą i okazało się, że cała kradzież auta była szwindlem, mającym na celu wyłudzenie pieniędzy z ubezpieczenia.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że zgłaszająca kradzież BMW, 46-letnia kobieta, nie mówi prawdy, współpracowała z zatrzymanymi mężczyznami, a także z żoną starszego z nich, 36-letnią mieszkanką Lubonia – informuje podinspektor Kasińska.

23 września i te kobiety zostały zatrzymane i przedstawiono im zarzut. Wobec nich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.

Teraz policjanci pracują nad odnalezieniem BMW.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...