0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Aktualności Śrem „Czwórka” szykuje się do ważnego jubileuszu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

„Czwórka” szykuje się do ważnego jubileuszu

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie w tym roku obchodzi Jubileusz 50-lecia. Z tej okazji zaplanowano szereg ciekawych wydarzeń, zarówno dla aktualnych uczniów, jak i absolwentów „Czwórki”.

W dniach 14 i 15 października w Szkole Podstawowej nr 4 odbędą się uroczystości związane z obchodami jubileuszu 50-lecia „Czwórki”. Szkoła została założona w 1971 roku, jako pierwsza placówka edukacyjna na Jezioranach.

Z zapisów szkolnej kroniki wynika, że w pierwszym roku działania przyjęła 690 uczniów. W 1982 roku ta liczba wzrosła aż do 2357 wychowanków i 100 nauczycieli. – Wówczas lekcje odbywały się praktycznie wszędzie: na korytarzach, w świetlicy, w piwnicach szkoły, a nawet w „Relaxie” – wspomina dyrektor placówki. Dziś w murach „czwórki” uczy się około 500 dzieci.

Warto wspomnieć, że SP4 ma swoich wybitnych absolwentów. W jej murach wiedzę zdobywali m.in. lekkoatletka Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka oraz szachista Jacek Tomczak. – Serdecznie zapraszamy całą społeczność naszej szkoły – uczniów, nauczycieli, pracowników i absolwentów do wspólnego świętowania jubileuszu 50-lecia – zachęca wicedyrektor Agnieszka Kubisiak.

14 października o godzinie 10.00 w kościele pw. Mądrości Bożej odbędzie się msza święta, a następnie wspólny przemarsz pod główne wejście do szkoły. – Wówczas zaprezentujemy mural, który już jakiś czas temu pojawił się na fasadzie budynku. Z uwagi na pandemię, uroczystości będą skromne, ale serdecznie zapraszamy na spacery wspomnień po „Czwórce” – dodaje Agnieszka Kubisiak. Spacerować będzie można 14 i 15 października w godzinach 14.00-18.00.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...