3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Wystawa na 70-lecie spółdzielni
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wystawa na 70-lecie spółdzielni

Na jeziorańskim deptaku otwarta została wystawa fotografii obrazująca 7 dekad Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie w obiektywach fotografów-amatorów.

Otwarcie wystawy zatytułowanej Obrazy z historii nastąpiło w poniedziałek, 4 października br. O godzinie 13.00 na deptaku, gdzie ustawiono stelaże z fotografiami, zebrali się zaproszeni goście i media. W imieniu zarządu spółdzielni głos zabrała Karolina Posadzy, która opowiedziała o genezie wystawy, wymieniając nazwiska osoby, dzięki którym doszło do jej zorganizowania.

– Duża zasługa w tym jest pana Klimczuka, którego pasja do historycznych fotografii skłoniła nas do podjęcia poszukiwań fotografii obrazujących powstawanie naszych osiedli mieszkaniowych u naszych spółdzielców. Fotografie, które znajdują się na wystawie pochodzą zarówno z archiwum spółdzielni, jak i od osób prywatnych dokumentujących rozwój naszych osiedli mieszkaniowych w Śremie, a w szczególności Jezioran i Helenek. Wymienię tu nazwiska panów Mariana Frydrycha, Wiesława Końpy, Zbigniewa Szmidta, i Witolda Bartkowiaka oraz pani Anny Lehmann – mówiła Karolina Posadzy, która w zarządzie zajmuje się m.in. działalnością kulturalną spółdzielni.

Karolina Posadzy przypomniała, że władze spółdzielni zwróciły się do mieszkańców z apelem o dalsze poszukiwanie w rodzinnych archiwach fotografii, które zechcieliby udostępnić na potrzeby powstającego albumu dokumentującego 70 lat istnienia spółdzielni w fotografii jej członków. – Oczywiście, taki album nie powstanie w październiku, dajemy sobie czas do końca listopada na poszukiwanie materiałów fotograficznych u naszych spółdzielców do końca listopada, a sam album powstanie na początku przyszłego roku.

Posadzy przypomniała, że 30 lecie swojej działalności obchodzi w tym roku także TV RELAX działającą przy SM w Śremie.

Na koniec swojego wystąpienia zaprosiła wszystkich na wieczorny Pokaz Ognia w wykonaniu grupy tanecznej GROW UP EVENTS, który odbędzie się o godzinie 20.00 na skwerze przy ul. Chłapowskiego.

Marek Chmiel, prezes zarządu spółdzielni, przedstawił pokrótce historię powstania spółdzielni, wymieniając najważniejsze daty w jej działalności i osoby, które ją tworzyły i odcisnęły swoje piętno na jej późniejszej działalności. Wiele z tych osób było obecnych na otwarciu wystawy, w tym byli prezesi czy pracownicy administracji. Obecny był także burmistrz Śremu Adam Lewandowski i ks prałat Marian Brucki, dziekan dekanatu śremskiego.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...