3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚrem15 lat Koła „Smoki”

15 lat Koła „Smoki”

Dlaczego Smoki? Bo smoki są najsilniejsze. Tak uzasadnił swoją propozycję nazwy dla tworzącego się koła zrzeszającego dzieci i młodzież niepełnosprawną Łukasz Chwieralski. W ogłoszonym konkursie ta nazwa spodobała się wszystkim, i tak już zostało. Dziś Koło „Smoki” obchodzi swój jubileusz 15 lecia owocnej działalności. Uroczysta gala odbyła się w piątek 1 października w auli Jana Pawła II przy parafii NSJ na Jezioranach.

Uroczyste spotkanie rodzin dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wraz z podopiecznymi z zaproszonymi gośćmi rozpoczęło się od wystąpień oficjeli. Najpierw w imieniu starosty śremskiego głos zabrał członek zarządu Janusz Taciak. Złożył gratulacje i życzenia dla wszystkich, którzy są zaangażowani w prowadzenie koła, a w szczególności dla Marii Stefaniak, która była jego inicjatorką i od początku kieruje jego działalnością. Cała sala na stojąco, gorącymi brawami powitała panią Marię, która zajęła skromne miejsce wśród zaproszonych gości w głębi sali. Po życzeniach, do których dołączył Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza, wszyscy wraz z Capellą Canta Brass odśpiewali chóralne „Sto lat”.

Takich wzruszających momentów było na gali całe mnóstwo, bo wszyscy, którzy zabierali głos, zarówno osoby funkcyjne w kole jak i zaproszeni goście, a wśród nich sponsorzy koła, podkreślali wielkie serce, bezinteresowność, skromność i oddanie z jakim zarówno pani Marii, jak i pozostałych osób zaangażowanych w działalność koła przez minione 15 lat. Pani Maria była od początku motorem, który napędzał działalność koła. To jej pomysły, wielkie osobiste zaangażowanie i poświecenie sprawie spowodowało, że wokół koła od początku gromadzili się ludzie życzliwi, którzy wspomagali jego działalność datkami pieniężnymi i rzeczowymi. Mówiła o tym Jolanta Jakubaszek, przewodnicząca rady Programowej Koła „Smoki” w swoim sprawozdaniu. Ale wcześniej Irena Staszewska-Chwieralska, pierwsza przewodnicząca tej rady, mówiła o początkach koła, o tym, jak to się wszystko zaczęło.

Więcej w wydaniu czwartkowym Tygodnia Ziemi Śremskiej

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...