3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Miał ochotę na coś słodkiego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Miał ochotę na coś słodkiego

Mundurowi z KPP w Śremie zatrzymali na gorącym uczynku amatora cudzych… słodkości. W ręce policji wpadł 38-latek, który włamał się do cukierni i ukradł artykuły spożywcze, papierosy i gotówkę.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, 2 października. – Tuż po północy, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że właściciel śremskiej cukierni podejrzewa włamanie do lokalu. Mężczyzna usłyszał głosy. Obawiał się, że ktoś jest w budynku – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Właściciel cukierni miał rację. Wewnątrz lokalu buszował złodziej. – Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 38-letniego śremianina, który uciekał bocznymi drzwiami. Ukradł z cukierni artykuły spożywcze i papierosy za blisko 600 złotych oraz pieniądze w kwocie ponad 2 100 złotych – dodaje rzecznik.

Amator cudzych słodkości trafił do policyjnego aresztu, a wszystko, co ukradł wróciło do właściciela. 38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do cukierni oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu w Śremie.

– Kryminalni namierzyli zatrzymanego włamywacza również jako sprawcę do innej sprawy. Kilka dni wcześniej, 25 września w nocy, ten sam mężczyzna dostał się do sklepu w Śremie, skąd chciał ukraść artykuły spożywcze i przemysłowe. Wówczas został spłoszony przez alarm. W obu przypadkach podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Sprawy znajdą swój finał w sądzie – wyjaśnia Ewa Kasińska.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...