4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚrem50 lat minęło jak jeden dzień…

50 lat minęło jak jeden dzień…

W sobotę, 2 października w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie odbył się zjazd absolwentów. Tego dnia 50-lecie matury i ukończenia szkoły średniej świętowało 69 osób.

To już 50 lat odkąd ponad setka osób opuściła mury śremskiego liceum. Pół wieku temu szkołę ukończyło 121  absolwentów.  Wówczas w placówce tej mieściły się zarówno Technikum jak i Liceum Ekonomiczne oraz Liceum Ogólnokształcące.

W tym roku, z uwagi na zeszłoroczne obostrzenia pandemiczne, w uroczystym spotkaniu udział brali zarówno absolwenci rocznika ’70 jak i ‘71.

– Ponieważ pandemia uniemożliwiła w ubiegłym roku organizację zjazdu, dziś wspólnie świętujemy 50-lecie ukończenia szkoły w roku 1970 i 1971. W sumie były to 153 osoby – mówiła na wstępie Gabriela Wasielewska, prezes Stowarzyszenia Absolwentów LO w Śremie.

W tegorocznym zjeździe udział wzięło 69 absolwentów. – Niestety część z koleżeństwa już nie żyje. Odeszła także większość z 30-osobowej kadry pedagogów, w tym dyrektorzy obydwu szkół: prof. Stanisława Malińska, dyrektor LO oraz prof. Marian Wieliński, dyrektor ekonomika – wspominała Gabriela Wasielewska.

Uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili pamięć o zmarłych kolegach i profesorach. Natomiast kadrze profesorskiej, która skorzystała z zaproszenia do wzięcia udziału w zjeździe, wręczono kwiaty. Grono pedagogiczne reprezentowali m.in. : prof. Maria Kubiszewska, prof. Maria Kilian, prof. Bogdana Niechciałkowska-Warot, prof. Bogdan Banaszak, prof. Tadeusz Warot, prof. Bernard Scheller oraz prof. Tadeusz Polowczyk.

Aktualny dyrektor ogólniaka – Piotr Mulkowski, podczas krótkiego przemówienia zapewniał absolwentów, że aktualni uczniowie, podobnie jak i koledzy sprzed lat, wciąż wprowadzają dobry klimat w mury LO. – A ja ze swej strony ręczę, że remonty w budynku, które od czasu do czasu przeprowadzamy, planujemy w taki sposób, by zachować charakter dawnego LO – podkreślił Piotr Mulkowski i zaprosił do zwiedzenia murów LO.

Podczas uroczystości, każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat. Wyróżniono także prymusów roczników ’70 i ’71. Ponad dwie godziny spotkania upłynęły wśród miłych wspomnień…

– Cieszę się, że udało nam się znów zobaczyć. Po tylu latach… Wielu z nas rozjechało się po świecie. Niektórzy bardzo się zmienili, inni tylko głowy mają przyprószone siwymi włosami. Mam nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie – przyznała nam pani Barbara.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...