24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremWciąż młodzi duchem – 1 października obchodzą swoje święto
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wciąż młodzi duchem – 1 października obchodzą swoje święto

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał seniorom życzenia zdrowia, pomyślności i optymizmu oraz zaproponował wykład o prawidłowym odżywianiu.

W czwartek, 30 września w Muzeum Śremskim odbyła się XVI edycja cyklu „Eksperci Dobrego Życia”. Tym razem tematem przewodnim wykładu było poprawne czytanie etykiet produktów spożywczych. O tym co kryje się w mięsie i chlebie, czym kierować się podczas zakupów oraz jakich produktów unikać opowiadała dr Marta Lewandowicz.

Warto być czujnym, ponieważ wiele produktów, które na pierwszy rzut wydają się zdrowe, kryje w sobie niebezpieczne i zupełnie niepotrzebne wypełniacze – ostrzegała specjalistka dietetyki gerontologicznej

Na wstępie tego spotkania głos zabrała Maria Świdurska, kierownik OPS w Śremie, która w imieniu swoim oraz pozostałych pracowników ośrodka, przekazała seniorom życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

– Z okazji tego ważnego dnia, pragnę złożyć życzenia, wszystkim wciąż młodych duchem seniorom, zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, pomyślności, optymizmu życiowego oraz wielu radosnych i szczęśliwych chwil wywołujących uśmiech na twarzy.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe