3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Nie spisałeś się? Możesz dostać 5 tys. zł kary
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nie spisałeś się? Możesz dostać 5 tys. zł kary

Tylko do dziś tj. czwartku 30 września potrwa spis powszechny 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że wzięcie udziału w spisie jest obowiązkowe i pod groźbą kary do 5 tys. zł.

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rozpoczął się ona 1 kwietnia. Takie spisy odbywają się raz na 10 lat i dotyczą każdego mieszkającego na stałe lub czasowo na terenie Polski. Udział w spisie jest obowiązkowy i właśnie się kończy.

To ostatni gwizdek dla spóźnialskich, którzy zapomnieli dokonać samospisu. Jeszcze dziś będą mogli się spisać, później mogą grozić im kary.

Spis jest realizowany następującymi kilkoma metodami: czyli właśnie metodą samospisu internetowego lub uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego oraz metodą wywiadu bezpośredniego. Najwygodniejsza jest oczywiście forma spisu przez Internet.

Trzeba pamiętać, że odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

W styczniu mamy poznać pierwsze wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Źródłofot. GUS
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...