3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Wjechał busem w drogowców. Jest zarzut dla sprawcy śmiertelnego wypadku
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wjechał busem w drogowców. Jest zarzut dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym renault master.

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby sformułowano przeciwko 48-letniemu kierowcy dostawczego renault master, które 29 lipca z impetem wjechało w drogowców remontujących drogę S11 w Kórniku.

Na węźle Kórnik-Południe rankiem przed godziną 6 doszło do koszmarnego wypadku. Przed 6.00 rozpędzony samochód dostawczy wjechał w stojące pojazdy ekipy drogowców. Samochód uszkodził cztery auta i zabił na miejscu dwie osoby. Na miejscu zginał 24-latek z Ukrainy oraz 43-letni Polak. Mężczyźni nie mieli szans na ratunek. Po dojeździe służb na miejsce ratownicy odstąpili od czynności ratowniczych.

Sprawę wypadku bada średzka prokuratura rejonowa, która sformułowała ostateczny zarzut wobec kierującego dostawczym renault 48-latka. To zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Kodeks karny przewiduje za tego rodzaju przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Oprócz prokuratury sprawę wypadku sprzed ponad miesiąca badała także Państwowa Inspekcja Pracy. Z ustaleń inspektorów wynika, że ofiary nie zawiniły wypadkowi.

Poprzedni artykułRemanent w muzeum
Następny artykułWybudują drogę w Grzymysławiu
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...