16.5 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Senioriada 2021, czyli sportowa rywalizacja na wesoło
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Senioriada 2021, czyli sportowa rywalizacja na wesoło

Poniedziałkowe popołudnie, 27 września z pewnością należało do seniorów ze Śremu i okolic. Tego dnia bowiem w „Gajówce” w Zbrudzewie odbyła się VII Śremska Senioriada, czyli wyjątkowa sportowa rywalizacja - nie na poważnie, a na wesoło, bo właśnie na integracji i dobrej zabawie organizatorom zależało.

Ponad 100 osób wzięło udział w tegorocznej Senioriadzie, która odbyła się w poniedziałkowe popołudnie w „Gajówce”. Za tym wydarzeniem seniorzy wyraźnie się stęsknili, bowiem zarówno frekwencja, jak i dobry nastrój dopisywały.

Organizatorami tegorocznej, siódmej już edycji Senioriady były: Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” oraz Klub Relax. Patronat nad tym wydarzeniem objęli burmistrz Adam Lewandowski, starosta Zenon Jahns, a także przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – Maria Świdurska oraz Krzysztof Tomaszewski z KPP w Śremie.

W Senioriadzie 2021 udział wzięło dziewięć drużyn, a wśród nich członkowie klubów seniora z Kórnika, Książa Wlkp., Dolska i Śremu. Seniorzy ostatni raz rywalizowali ze sobą w 2019 roku. Ubiegłoroczną edycję, z uwagi na pandemię, trzeba było odwołać. Dwa lata temu pierwsze miejsce na podium zajęli „Kusowianie” z Dolska i to właśnie kapitan tej drużyny zapalił znicz olimpijski.

Wśród tegorocznych konkurencji znalazły się: rzut do tarczy, podbijanie piłeczki, hokej na trawie, bieg z przeszkodami, rzut beretem do celu, kręgle, bieg w autogoglach oraz strzelanie z wiatrówki. Zawodnikom towarzyszyli wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych w Śremie, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podczas zawodów oraz nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji.

Każda z drużyn, która zaliczyła wszystkie konkurencje, otrzymała ciepły posiłek. Były kiełbaski, kaszanka i ciasto na osłodę. Z krótkim recitalem wystąpiła Kinga Fiebich. A tuż po nim, przyszedł czas na podsumowanie zawodów i dekorację zwycięskich drużyn.

Najlepszą drużyną ponownie okazali się dolscy „Kusowianie”. Drugie miejsce wywalczyli członkowie Koła Emerytów i Rencistów przy Odlewni Żeliwa w Śremie. Ostatnie miejsce na podium należało do śremskiego Klubu Senior+.

To była dobra zabawa i wspaniale spędzony czas. Muszę przyznać, że nasza drużyna odniosła spory sukces, ponieważ debiutowaliśmy w Senioriadzie  – wspomina pani Hania z Klubu Senior+

Seniorzy zgodnie zapewniają, że tegoroczna edycja była wyjątkowo udana. Mają również nadzieję, że za rok znów spotkają się w tym samym gronie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...