10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności O jedno miejsce bije się szóstka kandydatów do służby w PSP Śrem...
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

O jedno miejsce bije się szóstka kandydatów do służby w PSP Śrem [AKTUALIZACJA]

Z 18, którzy wystartowali w rywalizacji o fotel w strukturach PSP Śrem zostało sześcioro. Przed kandydatami teraz etap VII naboru, czyli rozmowa kwalifikacyjna.

Do służby w PSP Śrem przyjęta będzie tylko jedna osoba. O to miejsce walczy jednak sześcioro kandydatów, którzy przeszli przez sito sześciu etapów naboru. W sumie startowało ich 18.

Najwięcej z chętnych do przyjęcia do służby w śremskiej straży pożarnej poległo – czego można było się spodziewać – na teście ze sprawności fizycznej. Tam zwykle jest największy odstrzał i nie inaczej było w przypadku wrześniowego naboru do PSP Śrem. Ten etap przeszło jedynie siedmiu kandydatów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego. Kolejny z kandydatów odpadł na pływaniu.

W poniedziałek będzie wiadomo więcej o naborze do śremskiej jednostki. Tego dnia odbędzie się VII, przedostatni etap naboru, czyi rozmowa kwalifikacyjna. Później przed kandydatami ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej przez lekarza i liczenie punktów. Osoba, która na przestrzeni wszystkich etapów naboru uzyskała największą ilość punktów znajdzie zatrudnienie w PSP Śrem.

[AKTUALIZACJA]

Już wszystko stało się jasne. Nabór został zakończony wyłonieniem jednej osoby, która teraz zostanie skierowana na ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej. Jak udało nam się dowiedzieć kandydat do przyjęcia do służby w PSP Śrem nie pochodzi z terenu powiatu śremskiego.

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...