3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na otwarcie przepustu w Łuszkowie jeszcze poczekamy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Na otwarcie przepustu w Łuszkowie jeszcze poczekamy

Nie mamy dobrych informacji dla kierowców korzystających z trasy Śrem – Kościan przez Łuszkowo. Remontowany mostek tak prędko nie będzie otwarty.

Pod koniec sierpnia zakończyły się prace na mostku w Łuszkowie na trasie wojewódzkiej 432 łączącej powiaty śremski z kościańskim. Most jest już ukończony i przejezdny, ale inwestycja nie została jeszcze zakończona i cały czas figuruje, jako plac budowy. Tym samym nie można korzystać z tego przepustu – przynajmniej w teorii. W praktyce jednak kierowcy już jeżdżą, ale tym samym narażają się na mandaty ze strony policjantów.

Spytaliśmy w WZDW, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie? Kiedy kierowcy w legalnie będą mogli korzystać z drogi i tym samym skracać sobie czas przejazdu, który teraz przez nadal obowiązujące objazdy, jest znacznie wydłużony.

Z odpowiedzi WZDW wynika, że sami w zarządzie dróg nie są w stanie podać dokładnej daty, więc zasłaniają się terminem zapisanym w umowie z wykonawcą.

„W odpowiedzi na Pana pytania informuję, że termin ostatecznego odbioru budowy przepustu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 432 w Łuszkowie pozostaje bez zmian – to 29 października. Roboty zostały zakończone, ale do otwarcia drogi konieczne jest jeszcze uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu. Obecnie trawa procedowanie złożonego przez nas wniosku do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.” – czytamy w odpowiedzi na stawiane przez nas pytania.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...