9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Kultura Aż trzy bisy! Tak było na koncercie SDM
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Aż trzy bisy! Tak było na koncercie SDM

Legendarna formacja Stare Dobre Małżeństwo wystąpiła wczoraj w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Organizatorem koncertu był Śremski Ośrodek Kultury.

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Jego liderem jest charyzmatyczny pieśniarz, kompozytor i autor tekstów Krzysztof Myszkowski. Grupa wystąpiła w składzie: Krzysztof Myszkowski, Wojciech Czemplik i Tomasz Pierzchniak.

Jak informują organizatorzy bilety na koncert rozeszły się w niecałe dwa tygodnie. Do ostatniego dnia fani wciąż pytali o wejściówki. Widać, że śremianie spragnieni byli posłuchać na żywo tych właśnie artystów. Ostatni koncert SDM odbył się w Śremie jedenaście lat temu.

Zespół zagrał legendarne utwory „Czarny blues o 4 nad ranem”, „Bieszczadzkie Anioły” czy „Cudne manowce”. Pojawiły się także piosenki nowsze. Krzysztof Myszkowski dzielił się z publicznością swoimi przemyśleniami o świecie, życiu i muzyce.

Widownia bawiła się znakomicie. Fani klaskali, śpiewali razem z artystami oraz zafundowali muzykom owację na stojąco. Zespół aż trzykrotnie wychodził na bis.

To był piękny i bardzo sentymentalny wieczór.

Współorganizatorem wydarzenia było Muzeum Śremskie oraz gmina Śrem. Honorowy patronat nad koncertem objął burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...