9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Sport 20 lat minęło, czyli… reaktywacja tenisa w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

20 lat minęło, czyli… reaktywacja tenisa w Śremie

Z inicjatywy Tomasza Wojny rozegrano turniej pod nazwą „Tenis Szóstka CUP – 20 lat minęło”, który ma być początkiem reaktywacji tenisa ziemnego w Śremie. Zwycięzcą został Piotr Worsztynowicz.

–  Minęło dokładnie 20 lat, kiedy w 2001 roku powstała Grupa Inicjatywna Promocji Tenisa Ziemnego, którą współtworzyłem – mówi Tomasz Wojna. – Po dwóch latach przekształciła się w Śremskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego i do 2009 roku organizowaliśmy w Śremie Ligę Tenisa Ziemnego. Wówczas graliśmy na dwóch kortach w parku mieście oraz przy basenie, a także współpracowaliśmy z jednostką wojskową korzystając z kortu, który funkcjonuje do dziś. Potem wszystko „umarło”.   Już dawno nosiłem się z zamiarem, aby reaktywować tenis w Śremie. Wpadłem na pomysł, aby wykorzystać do tego boisko wielofunkcyjne, które znajduje się przy „szóstce”. Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą dyrektora Macieja Furmaniaka, który 20 lat temu także należał do grupy promującej tenis ziemny – tłumaczy.

W efekcie zakupiono siatkę i potrzebny sprzęt, a w miniony weekend nastąpiło oficjalnie otwarcie kortu przy „szóstce”. W jego ramach przez dwa dni rozegrano turniej „Tenis Szóstka CUP – 20 lat minęło” o Puchar Dyrektora SP6, na który zaproszono ośmiu zawodników, którzy w zdecydowanej większości współtworzyli dawne Śremskie Towarzystwo Tenisowe.

Ideą turnieju było spotkanie po latach, prezentacja kortu, wspólne granie i rozmowa na temat reaktywacji tenisa w Śremie – mówi Tomasz Wojna.

Pierwszy dzień zmagań, a więc sobota to eliminacje, po których utworzono turniejową drabinkę, by systemem pucharowym powalczyć w niedzielę o zwycięstwo. W finale Piotr Worsztynowicz pokonał Michała Łabutkę, a okazję, aby pograć na nowy korcie mieli także Tomasz Wojna, Zbigniew Grzegorzewski, Mariusz Adamczyk, Bogusław Marek, Marek Figaniak i Krzysztof Musiał.

WIĘCEJ W WYDANIU PAPIEROWYM

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...