2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Witamy sąsiadów

Szanowni Mieszkańcy Śremu i okolic,

Za nami już kilkanaście miesięcy, od kiedy Capchem pojawił się w Śremie. Przed ceremonią wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego zakładu chcemy podziękować wszystkim mieszkańcom Śremu i okolic.

Dziękujemy za Waszą gościnność, zainteresowanie inwestycją, każdą rozmowę i sugestię. Chcemy być Waszym partnerem i dobrym sąsiadem. Cieszymy się, że możemy kontynuować w Śremie tradycje i rozwój sektora chemicznego. Chcemy, by główną siłą napędową tego rozwoju stali się specjaliści ze śremskiego regionu.

Zdecydowaliśmy się zainwestować w Polsce, odpowiadając na zaproszenie polskich władz. Wybraliśmy Śrem, ponieważ właśnie tu pojawiła się możliwość wykorzystania byłych zakładów chemicznych BASF oraz właśnie tu dostrzegamy ogromny potencjał w ludziach. Wiele ostatnich miesięcy poświęciliśmy na przygotowania do inwestycji. Ponieważ najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo, prowadzenie tak zaawansowanej technologicznie działalności wymaga od nas wdrożenia najwyższych standardów. Zadbaliśmy o to na każdym etapie projektowania, a obecnie wspólnie z ekspertami dbamy o bezpieczeństwo operacyjne w trakcie realizacji inwestycji.

Skupiliśmy się również na tym, by poznać Was – mieszkańców Śremu oraz przedstawić Wam szczegóły naszych planów i odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące inwestycji.

Zgodnie z misją naszej firmy pragniemy dalej współpracować z mieszkańcami, tworząc nowe miejsca pracy i angażując się w lokalne inicjatywy społeczne. Zobaczcie, w jaki sposób realizowaliśmy to do tej pory.

Johnson Qin,
prezes Capchem

Wyzwalamy czystą energię – nie tylko w biznesie, ale też promując sportowego ducha

Pierwszym wspólnym projektem Capchem i Śremskiego Klubu Sportowego Warta były sportowe ferie, w ramach których uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w sportowych półkoloniach. Wtedy też partnerzy podpisali list intencyjny w sprawie wsparcia inicjatyw realizowanych przez klub.

Wiosną Capchem został głównym sponsorem Warty. Ponad 130 tysięcy złotych dotacji na bieżący rok przeznaczono na wsparcie drużyny seniorów, czerwcowy turniej dla dzieci oraz stworzenie placu zabaw przy siedzibie klubu.

– Kamień milowy takim mianem określam zaangażowanie Capchem w działalność klubu oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki wsparciu Warta wspięła się na wyższy poziom organizacyjny i sportowy. Dziś inaczej patrzymy w przyszłość.
Początek naszej wspólnej działalności to wsparcie zajęć dla dzieci. Budowa placu zabaw, który służy dzieciom i młodzieży, turniej Capchem Cup, który został okrzyknięty sportowym i organizacyjnym sukcesem. Co najważniejsze, to awans sportowy pierwszej drużyny, która bezpośrednio dzięki wsparciu awansowała do V ligi, obecnie po 4 kolejkach nie przegrała meczu. Od momentu podjęcia współpracy oraz dzięki sukcesowi sportowemu przybyło nam spore grono kibiców, a sam klub jest postrzegany bardzo pozytywnie –
dodaje Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem

Na straży bezpieczeństwa

Współpraca z OSP Pysząca i śremskim WOPR rozpoczęła się w czerwcu, przy sponsorowanym przez firmę turnieju Capchem Cup. Strażacy i ratownicy dołączyli do wydarzenia, przygotowując Bezpieczną Strefę Capchem, gdzie prezentowali swój sprzęt oraz pokazywali zasady pierwszej pomocy. Latem firma zainwestowała w ekwipunek ratowniczy. Za środki od Capchem strażacy kupili m.in. przenośny system oświetleniowy i pływającą motopompę, która umożliwia napełnianie zbiorników pojazdów pożarniczych bez potrzeby budowania stanowiska wodnego oraz jako awaryjne nawadnianie czy osuszanie terenów rolniczych. WOPR zakupiło deski typu SUP (z ang. Stand Up Paddle, czyli wiosłowanie na stojąco)do transportu poszkodowanych oraz kamizelki asekuracyjne.

– Cieszymy się, że firma, która dopiero rozpoczyna swoją inwestycję w naszym regionie, zwróciła się do nas z wolą współpracy, podkreślając, jak ważne jest dla niej bezpieczeństwo. Początki naszych wspólnych działań miały miejsce już w czerwcu, gdy towarzyszyliśmy wydarzeniu Capchem Cup na stadionie miejskim. Dzięki dalszej współpracy OSP Pysząca zyskała nowy sprzęt do pracy w trudnych warunkach, na który normalnie nie moglibyśmy sobie pozwolić – komentuje Krzysztof Przybylski, zastępca naczelnika OSP Pysząca

– Bezpieczeństwo mieszkańców Śremu i okolic jest dla nas priorytetem, dlatego bardzo doceniamy zaangażowanie firmy, dla której też jest to ważne. Jako oddział działamy od roku i od początku stawiamy na silny rozwój naszej jednostki. Mamy profesjonalny i zgrany zespół, ale w naszej pracy bardzo istotne jest też wyposażenie ratowników. Do tej pory większość naszego ekwipunku stanowił sprzęt prywatny. Podarowane od Capchem deski i kamizelki weszły do wyposażenia oddziałowego, są dla nas cenne i już je wykorzystujemy do celów szkoleniowych ratowników – mówi Kacper Gabrysiak, członek zarządu WOPR Śrem.

Capchem jest światowym liderem w dziedzinie badań i rozwoju, produkcji i sprzedaży elektrolitów akumulatorowych i innych produktów chemii elektronicznej oraz materiałów funkcjonalnych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Zatrudnia ponad 2,4 tys. pracowników w 18 placówkach na całym świecie i dostarcza produkty do najbardziej znanych na świecie marek, takich jak Panasonic, LG Chem, Tesla, Bosch czy Apple.

Śremski zakład produkcji elektrolitów rozpocznie działalność w przyszłym roku, po tym, jak przystosuje do tego budynki na działce przy ul. Wiosennej. Teraz Aktualnie firma rozpoczęła prace adaptacyjne, ruszyła też z pierwszymi rekrutacjami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Capchem? Zajrzyj na stronę capchemwpolsce.com, napisz do nas na adres srem@capchem.com.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...