3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Szczepienia trzecią dawką. Dla kogo?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Szczepienia trzecią dawką. Dla kogo?

Ministerstwo Zdrowia dopuszcza kolejną grupę osób, które będą mogły przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid, tzw. dawkę przypominającą.

We wtorek, 21 września podczas konferencji prasowej szefa polskiego rządu, wiceminister zdrowia – Waldemar Kraska poinformował o możliwości przyjęcia trzeciej dawki szczepienia. – Przed nami IV fala epidemii COVID19. Jedyną bronią, jaką aktualnie mamy są szczepienia przeciw koronawirusowi. Aby jeszcze wzmocnić efekt szczepień, za rekomendacją Rady Medycznej, poszerzamy grupę osób, które zostaną zaszczepione trzecią dawką – oznajmił wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska zapewnił, że osoby, które ukończyły 50 r.ż. oraz pracownicy medyczni będą mogli otrzymać dodatkową dawkę szczepionki. Resort zdrowia podkreśla jednak, że wskazana grupa może przyjąć trzecią dawkę szczepionki, jednak nie wcześniej niż po upływie sześciu miesięcy od przyjęcia „pełnej dawki szczepionki”.

Przypomnijmy, że wcześniej zaszczepić się trzecią dawką mogły jedynie osoby, które zmagają się z niedoborem odporności, na przykład osoby po przeszczepach, będące w trakcie terapii przeciwnowotworowej czy zakażone wirusem HIV.

Na piątek, 24 września zaplanowano start rejestracji na trzecią dawkę szczepienia, do jej wykonania ma posłużyć preparat firmy Pfizer.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w niedzielę, 26 września przy ul. Staszica 1a stanie „Szczepieniobus”. W godzinach 14.00-18.30 będzie możliwość przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson.

Źródłofot. KPRM
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...