24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościPiS uprawia nową Targowicę – poseł Nowak grzmiał w Śremie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

PiS uprawia nową Targowicę – poseł Nowak grzmiał w Śremie

Poseł Tomasz Nowak gościł w Śremie, gdzie mówił o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą działania PiS i Zjednoczonej Prawicy.

We wtorkowe południe na śremskim rynku gościł poseł Tomasz Nowak. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło przede wszystkim odbudowy struktur Platformy Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska w jej szeregi, ale także aktualnej sytuacji geopolitycznej w kraju i Europie.

– Działania PiS-u są katastrofalne dla Polski – grzmiał poseł Nowak. Niestety, to co słyszymy ostatnio zagraża interesom Polski. Na mojej komisji, komisji energii, poseł Suski mówi wprost i cały czas o tym, że ze wspólnoty europejskiej należy wyjść, albo wspólnota europejska to okupant, albo wszystko co złe, to Unia Europejska. Jeśli słyszę marszałka Terleckiego, to naprawdę włosy mi dęba stają. Przestrzegam wszystkich. Nie myślcie państwo o tym, że polexit może być czymś niewyobrażalnym – dodał.

Jak zaznaczył polityk frakcji opozycyjnej, działania PiS-u to nowa Targowica. – Nie można pozwolić na tę zdradę narodową – powiedział do dziennikarzy.

Zdaniem posła Nowaka takie działania Zjednoczonej Prawicy powinny być odzwierciedleniem opinii społeczeństwa, więc jak PiS chce wyjść z UE to powinien spytać o to mieszkańców Polski w referendum krajowym, ale tego nie zrobi. Nie zrobi tego – bo jak przekonywał Nowak – Polacy nie chcą wyjścia z Unii, bo Unia bardzo dużo dała Polsce i każdemu przeciętnemu Kowalskiemu, który korzysta z dóbr wspólnych wybudowanych z unijnych środków.

Tomasz Nowak wskazał również na bezradność PiS-u w sprawie kopalni Turów, która to spowodowała nałożenie przez UE kary w wysokości pół mln euro dziennie. – Ta bezradność w tej chwili usprawiedliwiana jest w Polsce tym, że Unia Europejska jest zła. Ta ich bezradność jest usprawiedliwieniem tej narracji i nie możemy się na to zgodzić – wyjaśniał.

Zdaniem polityka kwestia kopalni w Turowie powinna być już dawno załatwiona z Czechami, ale PiS tego nie zrobi, bo musiałby się przyznać do błędu.

Podczas spotkania zapewniono również, że po październikowych wyborach w Platformie Obywatelskiej w Śremie ponownie pojawi się biuro poselskie. Aktualnie współpracownicy posła Nowaka szukają lokalizacji dla biura. Polityk liczy również, że powrót Tuska do PO sprawi, że struktury tej partii, także na szczeblu powiatowym, się odbudują, i będzie ona rosła w siłę. – Powrót Donalda Tuska dał nam wiarę, siłę i przeświadczenie, że wygramy wybory. Od powrotu Donalda Tuska przybyło do Platformy bardzo dużo nowych, ciekawych i interesujących ludzi. Mam nadzieję, że ten ruch też będzie w Śremie – dopowiedział.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe