24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremWraca "Promenada jak za dawnych lat"
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wraca „Promenada jak za dawnych lat”

Spotkajmy się nad Wartą. Naturalnie! – pod takim hasłem, już w najbliższą niedzielę, 26 września odbędzie się lubiana przez śremian „Promenada jak za dawnych lat”. Co znajdziemy w programie imprezy?

– Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie przy wsparciu Śremskiego Ośrodka Kultury oraz Muzeum Śremskiego przygotowała dla uczestników moc atrakcji. Będzie smacznie, artystycznie, ekologicznie, wesoło i naturalnie! Coś dla ciała i dla ducha – zaprasza Anna Laska-Szmyt, dyrektor śremskiej biblioteki.

„Promenada jak za dawnych lat” tradycyjnie rozpocznie się pod mostem im. Daniela Kęszyckiego. Spotkanie zaplanowano na godzinę 13.45. Następnie uczestnicy przemaszerują promenadą do amfiteatru Muzeum Śremskiego. Tam nastąpi otwarcie imprezy, któremu towarzyszyć będzie występ Orkiestry Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego.

W programie imprezy zaplanowano występ podopiecznych Julii Bartkowiak ze Studia Melody, spektakl dla dzieci „Szałaputki”, a na deser zagra zespół folkowy TYTKA. Tym wydarzeniom towarzyszyć będą warsztaty w ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury. Na godzinę 15.00 zaplanowano Tai Chi, a na 17.00 zajęcia jogi.

Tymczasem w Muzeum Śremskim zaplanowano „Remanent”, czyli nową odsłonę wystawy „Wyszło z użycia za naszego życia”. – Wystawa cały czas cieszy się ogromnym powodzeniem. W ramach wydarzenia „Promenada jak za dawnych lat” przygotowujemy nieco inną odsłonę ekspozycji. Aktualnie na wystawie jest dokładnie 367 przedmiotów pochodzących ze zbiorów własnych i osób, które zechciały nam pomóc. W ostatnią wrześniową niedzielę wystawa ulegnie małej metamorfozie. Pojawią się nowe „eksponaty”, będzie kilka nowych aranżacji i interaktywnych stanowisk, uruchomimy dla dzieci kino z bajkami z rzutnika i uwaga – będzie można kupić od prywatnej osoby Fiata 126p, czyli popularnego fiacika w kolorze zielonym. Zagramy też sporo „muzyki z epoki” – zachęca Grzegorz Pawlak.

Ponadto o godzinie 16.00, również w muzeum, odbędzie się wernisaż wystawy pt. „DRUGI, papierowy łyk sztuki polskiej po 1945 r.” – Mamy wielką przyjemność zaprosić na drugą już edycję wystawy „Łyk sztuki polskiej po 1945 roku”. Pierwsza odbyła się w Muzeum Śremskim w 2009 roku. Wtedy zaprezentowaliśmy malarstwo, grafikę, fotografię i rzeźbę. Tym razem bohaterem wystawy będzie papier. Wspólnie z Fundacją Kultury i Dziedzictwa pokażemy ponad 60 prac uznanych polskich artystów m.in.: Jerzego Nowosielskiego, Jana Berdyszaka, Wojciecha Fangora, Piotra Potworowskiego, Henryka Stażewskiego, Jana Dobkowskiego, Wilhelma Sasnala, Alicji Biały, Agaty Bogackiej, Bartka Jarmolińskiego i Grupy Twożywo – wymienia Ewa Nowak.

Naturalna „Promenada jak za dawnych lat”

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „Spotkajmy się nad Wartą. Naturalnie!”. – Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzając Promenadę dołączycie do naszej zabawy przywdziewając stroje z naturalnych tkanin lub z przyrodniczym motywem, wiankiem na głowie… lub z własnym pomysłem na naturalny styl – zachęca Anna Laska-Szmyt.

Wydarzeniom kulturalnym towarzyszyć będą tradycyjne zabawy na świeżym powietrzu, naturalne dania i wegańskie przysmaki, rękodzieło artystyczne, a także warsztaty prezentujące pracę z wikliną oraz tworzenie makramy.

Wraca „Promenada jak za dawnych lat”

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe