17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Szczepienia na wesoło w Książu Wlkp.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Szczepienia na wesoło w Książu Wlkp.

Takiej imprezy w Książu Wlkp. jeszcze nie było! W piątek, 17 września w Słonecznym Dworze panie z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały spotkanie dla mieszkańców gminy Książ, podczas którego udało się połączyć dobrą zabawę ze szczepieniami przeciwko Covid.

– Piątkowa impreza zorganizowana 17 września przez Koło Gospodyń Wiejskich Gogolewo-Świączyń wystartowała już o 14.00. Od tej godziny można było zaszczepić się w Mobilnym Punkcie Sczepień w Słonecznym Dworze. Dwie godziny później w tym miejscu ruszyły już artystyczne atrakcje – relacjonuje Katarzyna Chilińska z ksiąskiego centrum kultury, które było partnerem piątkowego wydarzenia.

Zanim jednak przyszedł czas na relaks i zabawę, odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Entuzjastów Świata, podczas której wydano aż 104 indeksy. – Cieszymy się z tak dużego zainteresowania. I serdecznie zapraszamy, bowiem każdy kto ma ochotę, wciąż może zasilić grono studentów UEŚ! – zapewnia Chilińska.

Podczas piątkowej inauguracji, w rolę rektora wcieliła się wiceburmistrz Książa Wlkp. Mirela Grześkowiak, która dokonała oficjalnego otwarcia. Z kolei dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. Mariola Kaźmierczak oraz prezes stowarzyszenia UEŚ Anna Kaczmarek pokrótce opowiedziały o tym, co czeka „entuzjastów” w najbliższych miesiącach.

Kolejnym punktem programu było taneczne show w wykonaniu ksiąskich mażoretek, które do występu przygotowała Anna Ptak.  Natomiast pozostałą część wieczoru umiliły występy Kabaretu Dziura oraz Grupy Fest. Kabaretowo-muzyczne klimaty bardzo przypadły do gustu uczestnikom wydarzenia, którzy chętnie włączyli się do wspólnej zabawy.

Główne organizatorki piątkowego spotkania, czyli panie z KGW Gogolewo-Świączyń specjalnie na tę okazję upiekły ciastka, którymi poczęstowały wszystkich uczestników imprezy. Partnerami wydarzenia byli: Centrum Kultury Książ Wlkp., Gmina Książ Wlkp. i Uniwersytet Entuzjastów Świata.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...