24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportZrobili krok do mistrzostwa
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zrobili krok do mistrzostwa

Piłkarze Breeding Center i Proxicomu zrobili kolejne kroki w kierunku mistrzostwa swoich lig. Pierwsi „zrzucili” z fotelu lidera PUH Cynk gromiąc rywali 6:1, a drudzy są coraz bliżej awansu do Ekstraligi.

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze.

PUH Cynk znokautowany
W sobotę grała Ekstraliga. Doszło do kolejnego starcia pomiędzy zespołami, które mierzą w mistrzostwo. Przed tygodniem piłkarze Breeding Center pokonali 6:3 Totem, a teraz z nadspodziewaną łatwością rozprawili się z PUH Cynk. Znokautowali bowiem rywali 6:1. Ekipa PUH Cynk wcześniej zgubiła dwa punkty w starciu ze Znak Big Futsal remisując 3:3 i w efekcie straciła nie tylko pozycję lidera, ale dała się także wyprzedzić Totemowi, który wygrał 5:1 z Turtlesami. O czwarte miejsce w tabeli Wanga walczy z Optico. Ekipa Adama Klaka wysoko postawiła poprzeczkę Breeding Center i przegrała po walce 1:2, a potem rozgromiła aż 11:2 Instalatora. Z kolei Optico dopisało sześć punktów za zwycięstwa 6:1 z Kreacją i 2:1 nad Znak Big Futsal. Trwa także rywalizacja o uniknięcie gry w barażach. Swoją sytuację poprawiła ekipa Turtlesów, która ograła 4:0 Jarograf. Ten wcześniej szczęśliwie pokonał Instalatora 2:1. Mimo trzem punktom zdobytym walkowerem wciąż zagrożona jest Kreacja.

Proxicom coraz bliżej
W I lidze coraz bliżej mistrzostwa i awansu jest Proxicom. Lider w niedzielę znów odniósł dwa zwycięstwa. Pierwsze z PUH Fiedler gładko 4:1, a drugie ze Śremskimi Fanatykami rodziło się w bólach. Ostatecznie gol Waldemara Paszkiewicza okazał się tym na wagę trzech punktów. Proxicom utrzymał sześciopunktową przewagę nad Amareną. Wicelider zaprezentował „radosny futbol” strzelając aż 17 goli, a tracąc 8. Najpierw ograł 9:6 Raitech, a potem 8:2 ekipę Grzybek Ogrody, która w tabeli jest tuż za Amareną. Szanse na dwa zwycięstwa zmarnował zespół Ucho Prezesa. Z Ostrowem przegrywał 0:1, ale wygrał 3:1. Z kolei z Raitechem prowadził już 3:1, by w minutę stracić trzy gole i trzy punkty. Błyskawicznym hat-trickiem popisał się bowiem Jakub Kozłowski, który dał Raitechowi wygraną 4:3. Remisem 1:1 zakończyło się starcie Mar-Transu z PUH Fiedler, a bez punktów salę opuszczało Ostrowo.

 

KOMPLET WYNIKÓW, TABELE ORAZ TERMINARZ

NA NAJBLIŻSZY WEEKEND W WYDANIU PAPIEROWYM

A to ciekawe