14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

„Myślę, więc nie śmiecę” – pod takim hasłem w miniony weekend odbyła się 28. Akcja Sprzątania Świata. Jedną z jej odsłon było wspólne sprzątanie terenów rekreacyjnych w Jarosławkach.

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy gotowa posprzątać okoliczny las. Rąk do pracy nie brakowało, bowiem do wspólnej akcji zgłosiły się całe rodziny.

Ochotnikom udało się posprzątać teren lasu, plaży i kąpieliska. W kilka godzin wolontariusze zapełnili wiele pokaźnych worków. Oznacza to, że wykonali kawał dobrej roboty. Niestety oznacza to także, że osoby korzystające z terenów rekreacyjnych śmiecą na potęgę.

Każdy uczestnik niedzielnej akcji otrzymał ufundowane przez gminę Książ gumowe rękawice, worki na śmieci oraz wyznaczony teren do posprzątania. Na koniec, w nagrodę za dobrze wykonaną pracę, było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Przypomnijmy, że akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. – Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji czy szkół. Dziękuję, że w trzeci weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę – podkreśla Mira Stanisławska-Meysztowicz, inicjatorka akcji.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Licznie zebrani członkowie koła i zaproszeni goście wysłuchali hymnu łącznościowców, po czym głos zabrał prezes koła ppłk w st. spocz. Józef Żeleźny. Witając zebranych...