14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Śremska artystka Matylda Lepiesza zaprosiła w piątek 17 września na wernisaż wystawy swoich prac plastycznych do śremskiej biblioteki. To już czwarta wystawa tej uzdolnionej artystki, a trzecia w bibliotece.

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1 października br. Jak powiedziała artystka podczas otwarcia, znajdują się na wystawie prace także z poprzednich jej trzech wystaw, a w tej doszły prace, które razem mają stanowić pewną klamrę, zamknięcie pewnego etapu jej twórczości.

Na wernisażu zgromadziło się sporo osób interesujących się sztukami plastycznymi, a także wielu znajomych i bliskich artystki, a także wielbicieli jej talentu.

Podczas rozmowy, którą przeprowadziliśmy z artystką w trakcie wernisażu, stwierdziła, że nie zajmuje się malarstwem, grafiką ani fotografią zarobkowo, a tworzenie swoich prac w różnych technikach plastycznych traktuje jako hobby. Rysowanie i malowanie to była jej pasja praktycznie od wczesnego dzieciństwa i już wówczas wiedziała, że będzie to ważny element jej życia. Dziś mimo że zawodowo nie zajmuje się twórczością artystyczną to nie znaczy, że jak ktoś zwróci się do niej o stworzenie jakiejś pracy plastycznej to odmówi. Choć jej prace graficzne, rysunki czy obrazy to efekt jej przemyśleń, ale także emocji, odczuć, nastrojów. Mówi, że inspiracją dla jej twórczości są książki. Dużo czyta i pod wpływem emocji, jakie wyzwala lektura tworzy swoje dzieła. Jest w trakcie opracowywania swoje strony internetowej Matylda_Lepiesza_Art. Na której będą eksponowane jej prace. – Jeżeli kogoś to zainteresuje i zechce kupić daną pracę czy też zlecić wykonanie jakiego dzieła na zamówienie to jestem otwarta na propozycje – mówi artystka, dodając, że prace nad stroną internetową są zaawansowane i już niedługo będzie aktywna.

Matylda Lepiesza studiowała historię sztuki i konserwację zabytków w Szkocji, gdzie mieszkała od 19 roku życia przez kolejne 14 lat, choć jak sama mówi, nie posiada dyplomu ukończenia studiów. Aktualnie żyje, pracuje zawodowo jako nauczyciel i tworzy swoje dzieła w Śremie.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...