14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Pandemia pokrzyżowała plany organizatorom
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pandemia pokrzyżowała plany organizatorom

Po raz kolejny, jedna z kluczowych imprez kulturalno-rozrywkowych w gminie Brodnica, musi zostać skrócona do minimum. Wszystkiemu winna pandemia koronawirusa COVID-19.

W niedzielę 3 października w Grzybnie, konkretnie na ternie Zespołu Szkół Rolniczych, miało mieć miejsce wydarzenie związane z corocznym „Dniem Korbola”. Miało być tak, jak zawsze – czyli wystawnie, w piknikowej atmosferze i z licznymi potrawami wykonanymi z dyni. Niestety, los chciał inaczej i będzie tak… jak w ubiegłym roku.

Organizatorzy poinformowali, i tu cytat:

„Niestety… Rosnąca ilość zakażeń COVID-19 zmusiła organizatorów Dnia Korbola do podjęcia decyzji o odwołaniu tegorocznej imprezy. Jednocześnie informujemy, że finałowe ważenie jubileuszowego X Konkursu Uprawy Dyń Olbrzymich zostanie zorganizowane wzorem zeszłego roku tylko dla uczestników konkursu w niedzielę 3 października o godz.12:00 w Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie.”

O wynikach konkursu na najbardziej dorodny okaz dyni poinformujemy na łamach papierowego i elektronicznego wydania Tygodnia.

Przed rokiem największą dynię dostarczył Mariusz Olszewski (514 kg), na kolejnych miejscach uplasowali się Mateusz Neumann (168 kg) i Błażej Skiba (118 kg). Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już 3 października.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...