24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBrodnicaPandemia pokrzyżowała plany organizatorom
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Pandemia pokrzyżowała plany organizatorom

Po raz kolejny, jedna z kluczowych imprez kulturalno-rozrywkowych w gminie Brodnica, musi zostać skrócona do minimum. Wszystkiemu winna pandemia koronawirusa COVID-19.

W niedzielę 3 października w Grzybnie, konkretnie na ternie Zespołu Szkół Rolniczych, miało mieć miejsce wydarzenie związane z corocznym „Dniem Korbola”. Miało być tak, jak zawsze – czyli wystawnie, w piknikowej atmosferze i z licznymi potrawami wykonanymi z dyni. Niestety, los chciał inaczej i będzie tak… jak w ubiegłym roku.

Organizatorzy poinformowali, i tu cytat:

„Niestety… Rosnąca ilość zakażeń COVID-19 zmusiła organizatorów Dnia Korbola do podjęcia decyzji o odwołaniu tegorocznej imprezy. Jednocześnie informujemy, że finałowe ważenie jubileuszowego X Konkursu Uprawy Dyń Olbrzymich zostanie zorganizowane wzorem zeszłego roku tylko dla uczestników konkursu w niedzielę 3 października o godz.12:00 w Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie.”

O wynikach konkursu na najbardziej dorodny okaz dyni poinformujemy na łamach papierowego i elektronicznego wydania Tygodnia.

Przed rokiem największą dynię dostarczył Mariusz Olszewski (514 kg), na kolejnych miejscach uplasowali się Mateusz Neumann (168 kg) i Błażej Skiba (118 kg). Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już 3 października.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe