14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Urodziny w 1998 r. mieszkaniec gminy Książ Wlkp. ucierpiał w wypadku na motocyklu typu cross, do którego doszło w niedzielne popołudnie w pobliżu Świączynia. Nieprzytomnego motocyklistę karetką zabrano do szpitala w Śremie.

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami w pobliżu Warty, na wysokości wsi Świączyń w gminie Książ Wlkp.

Pierwszy na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zaopiekował się nieprzytomnym motocyklistą i przetransportował go na szpitalny oddział ratunkowy śremskiego szpitala. Później na miejsce wypadku dotarł także ruch drogowy oraz policyjni technicy.

23-lateni motocyklista po trudnym i wyboistym terenie poruszał się niestety bez kasku motocyklowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że motocyklista poruszający się hondą typu cross, wyskoczył na jednej ze skarp i nieszczęśliwie upadł, doznając m.in. obrażeń twarzo-czaszki. Nieprzytomnego, ale na własnym oddechu, karetka pogotowia zabrała do szpitala.

Na tamten moment policja nie dysponowała informacjami dotyczącymi stanu trzeźwości kierującego pojazdem. Miała mu zostać pobrana krew do badań na zawartość alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych w organizmie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Licznie zebrani członkowie koła i zaproszeni goście wysłuchali hymnu łącznościowców, po czym głos zabrał prezes koła ppłk w st. spocz. Józef Żeleźny. Witając zebranych...