14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Pogoda zawiodła, dobre humory dopisały
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pogoda zawiodła, dobre humory dopisały

Na sobotę, 18 września zarówno w Zbrudzewie, jak i w Błociszewie zaplanowano festyny. Towarzyszyły im akcje szczepień i zbierania głosów pod projektami Budżetu Obywatelskiego. Niestety chłodna i deszczowa aura nieco popsuła plany organizatorów.

Nie taką pogodę zamawialiśmy – mówią zgodnie organizatorzy sobotnich wydarzeń. Nieco rozczarowani pogodą, cieszą się jednak, że mieszkańcy, mimo deszczu i słoty, zdecydowali się wziąć udział we wspólnej zabawie.

Zbrudzewo zachęcało do szczepień

W Zbrudzewie festyn rodzinny rozpoczął się około godziny 16.00. O tej porze deszcz już odpuścił i udało się rozłożyć dmuchańce dla dzieci. Wśród atrakcji dla najmłodszych były również balony, warkoczyki, smakołyki i krowa, którą można było wydoić.

Z kolei o dobre przysmaki zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Z uśmiechem zapraszały na domowe ciasta. Był pyszny sernik, murzynek, rogale i pączki, a do tego gorąca kawa i herbata. Natomiast dla smakoszy dań z grilla – kiełbaski.

O dobrą atmosferę zadbał dj Arek. Powodzeniem cieszyły się przejażdżki bryczką oraz lekcje pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu niezawodnych druhów z OSP Niesłabin.

Sobotniej zabawie towarzyszyła akcja szczepień. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że z tej okazji skorzystało dziewięć osób.

Błociszewo promowało projekt BO

Tymczasem w Błociszewie, również w sobotę, odbył się rodzinny festyn, którego tłem była akcja zachęcająca do oddawania głosów na lokalny projekt Budżetu Obywatelskiego – Plac  sportowo – rekreacyjny. – Plac ten ma stać się miejscem spotkań dla mieszkańców oraz zabaw dla najmłodszych – wyjaśniają inicjatorzy tego projektu.

Podczas sobotniego pożegnania lata były dmuchańce i animacje dla dzieci. Nie zabrakło również smakołyków i słodyczy dla najmłodszych. Jedną z atrakcji były kucyki ze stajni Balios w Gaju, a każdy maluch mógł spróbować przejażdżki konnej. W Błociszewie obecna była także Zagroda Grzegorza, która zaprezentowała dzieciom jak wyglądała wieś średniowiecza. Do wspólnej zabawy zachęcał dj Barti.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...