9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Sport Rekord i brąz Faustyny
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rekord i brąz Faustyny

Miniony weekend pracowicie i owocnie spędzili młodzi lekkoatleci MOS Śrem, którzy startowali w Poznaniu, Szczecinie i Tarnowie Podgórnym. Największy sukces odniosła Faustyna Szłapka, która zdobyła brąz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16.

W piątkowe popołudnie reprezentanci MOS Śrem udali się do Poznania na III edycję zawodów Maratończyk Track. Wrócili z nich z czterema medalami. W biegach na 800 metrów najlepsi byli Amelia Włodarczak i Tymoteusz Szłapka, a drugie miejsce zajął Wojciech Stanisławiak. Na drugim stopniu podium, tyle, że w biegu na 600 metrów stanął także Tymoteusz Włodarczak.

W sobotę w Szczecinie, gdzie odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 startowała Faustyna Szłapka. Jak się okazało był to owocny występ. Utalentowana zawodniczka MOS w biegu na 600 metrów ustanowiła swoją życiówkę. Ukończyła bieg z czasem 1:37,36, co dało jej trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw. Dla Faustyny to jeden z największych sukcesów. Teraz zawodniczka będzie chciała się sprawdzić w Mistrzostwach Polski w Karpaczu.

Z kolei w niedzielę w Tarnowie Podgórnym odbyły się biegi – Tarnovia RUN. Również w tych zawodach śremianie postarali się o miejsca na podium. Pierwsze miejsca zajmowali Zuzanna Fabisiak (800 metrów), Gabriela Jaskulska (1000 metrów) i Adam Górczyński (100 metrów), a druga na 1000 metrów była Agata Fabisiak.

To był dla nas bardzo udany weekend – powiedziała Agnieszka Golak, trenerka MOS Śrem. – Cieszymy się, że praca wykonana na treningach przynosi wymierne efekty. Sukces Faustyny to jeden z najlepszych wyników. Cały czas prowadzimy nabór i zapraszamy do nas. Zachęcam także do udziału w festynie „Nochowo na sportowo”, który odbędzie się 26 września, a w jego ramach przeprowadzimy V Bieg dla dzieci im Piotra Taczaka – dodała.

Poprzedni artykułPrzełamanie króla
Następny artykułZrobili krok do mistrzostwa

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...