21.5 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościHarcerze zapraszają do wstąpienie w ich szeregi
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Harcerze zapraszają do wstąpienie w ich szeregi

Chcesz zostać harcerzem? Jesteś uczniem klas 4 -6? Harcerze z 20 Drużyny Harcerskiej "Płomień" zapraszają na zbiórki. Pierwsze spotkanie już w piątek, 17.09 o godz. 17:30 przed Szkołą Podstawową nr 6.

Dlaczego warto być harcerzem w 20 Drużynie Harcerskiej „Płomień”?

Odpowiedź znaleźliśmy na fanpagu drużyny.

  • Po pierwsze – nauczysz się wielu nowych umiejętności.

Niektóre bardzo praktyczne w życiu codziennym inne trochę mniej. Jednak z doświadczenia wiemy, że te „nietypowe” i „mniej praktyczne” w życiu codziennym cieszą Was najbardziej. No bo gdzie jak nie tu moglibyście tego spróbować.

Na każdej zbiórce uczymy się współpracy i braterstwa. W ciągu całego harcerskiego życia każdy harcerz poznaje wiele szyfrów, gier, zabaw, znaczeń znaków patrolowych, wyznaczania azymutów, orientacji mapy, budowania ognisk, szałasów i wiele, wiele innych rzeczy. W ostatnim roku oprócz tych podstawowych harcerskich umiejętności tworzyliśmy skrytki geocachingowe. Mieliśmy okazję budować budki lęgowe do ptaków, oraz dowiedzieć się trochę więcej na ich temat.

  • Po drugie –  poznasz świetnych ludzi

Kolejną zaletą jest to, że w harcerstwie poznajmy bardzo dużo różnych osób.

Czasem trochę starszych, czasem młodszych. Czasem z tego samego osiedla, czasem z miejscowości obok. Czasami mamy wiele wspólnych zainteresowań, a czasami zupełnie inne.

Niezależnie jednak od tego, każdy z nas jest ważną częścią drużyny. Uzupełniamy się i wspieramy w działaniach. Razem jesteśmy zgraną i silną paczką. Żadna przygoda nam nie straszna

  • Po trzecie – przeżyjesz wiele przygód na rajdach, zbiorkach i obozach

Zbiórka? gra terenowa? Rajd? Obóz? Nie ważne, jaka to forma spotkania, na każdej z nich bądźcie gotowi na przeżycie niezapomnianej przygody.

Zbiórki odbywać się będą w każdy piątek o godz. 17:30.

A to ciekawe