3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Asia to mały wojownik
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Asia to mały wojownik

Asia Grzywacz ma cztery latka. Dziewczynka urodziła się w 36 tygodniu ciąży. Od pierwszych chwil zaczęła się walka o jej życie, bowiem na świat przyszła w zamartwicy i z zachłystowym zapaleniem płuc. Wkrótce nadeszły kolejne złe wieści.

Nasza córeczka urodziła się poprzez cesarskie cięcie. To były piękne, lecz bardzo krótkie chwile… – wspomina Magdalena Grzywacz. Asia urodziła się w 36 tygodniu ciąży w zamartwicy i z zachłystowym zapaleniem płuc. Wkrótce po narodzinach została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. – Tam zdiagnozowano wrodzoną wadę nerek, niewydolność oddechową, a także zniekształcenie stawu biodrowego i kolanowego obustronne. Po kilkudniowej obserwacji została przewieziona do kliniki nefrologii dziecięcej w Poznaniu, gdzie potwierdziły się najgorsze diagnozy – opowiada mama dziewczynki.

Asia cierpi na zespół wad wrodzonych. – Wśród nich są: padaczka, choroba nerek, wzmożone napięcie mięśniowe, przykurcze w stawach biodrowych i kolanowych, dysmorfia twarzy oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego – wylicza Magdalena Grzywacz.

Te schorzenia wymagają rehabilitacji, przyjmowania leków i zastrzyków, a także przestrzegania specjalistycznej diety.

Rodzice dziewczynki starają się zapewnić dziecku konieczną opiekę medyczną. Walczą również o jej przyszłość. – Musimy zrobić wszystko, by nasza córeczka mogła być samodzielna w przyszłości. Dziś jest pod stałą opieką lekarzy. Nie wykluczone, że czeka ją przeszczep nerki. Od urodzenia nasze dziecko wymaga także regularnej rehabilitacji. Ćwiczymy z nią sami, ponieważ nie stać nas na rehabilitację, ale kochamy ją bardzo i pragniemy by była samodzielna. Robimy co możemy – zapewnia pani Magdalena.

Stąd też decyzja o założeniu zbiórki na portalu pomagam.pl. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rehabilitację dziewczynki. Asia jest także podopieczną Fundacji Dzieciom – Wspólnota „Zdążyć z pomocą”. Można ją wesprzeć darowizną lub przekazać 1 proc. podatku.

Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca! – podkreśla mama Asi

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...