15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Mobilny punkt spisowy stanie na deptaku
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mobilny punkt spisowy stanie na deptaku

W sobotę, 18 września na deptaku na Jezioranach stanie mobilny punkt spisowy. Czas na udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań mija 30 września.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. dobiega końca. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Śrem, którzy nie wykonali obowiązkowego spisu do skorzystania z Mobilnego Punktu Spisowego na deptaku na Jezioranach w Śremie przy ul. Dezyderego Chłapowskiego – informuje śremski ratusz.

Mobilny punkt spisowy dostępny będzie w sobotę, 18 września w godzinach 11.00 – 19.00. Do spisania się potrzebny jest numer PESEL. Sama procedura trwa najwyżej kilkanaście minut.

Przypomnijmy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia br. Potrwa do 30 września. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale bądź czasowo na terenie Polski. Udział w spisie jest obowiązkowy. Natomiast odmowa wzięcia w nim udziału wiąże się z karą wysokości do 5 tys. zł. Warto mieć na uwadze fakt, że za podanie nieprawdziwych informacji grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Urzędnicy śremskiego ratusza zapewniają, że samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl) lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut. – Dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę – podkreślają.

Źródłofot. pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...