15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Kórnik Kórnik zabiega o nowy ambulans systemowy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kórnik zabiega o nowy ambulans systemowy

Władze gminy Kórnik, mając na względzie bezpieczeństwo swoich mieszkańców, chciałyby widzieć na terenie swojej gminy kolejny, drugi ambulans zespołu ratownictwa medycznego.

Gmina Kórnik zaczyna borykać się z problemem, z którym od dłuższego czasu zmaga się powiat śremski – mianowicie chodzi o niewystarczającą ilość karetek pogotowia na terenie gminy. W Kórniku stacjonuje jeden zespół ratownictwa medycznego, podstawowy, bez lekarza w obsadzie karetki.

W związku z rozrostem gminy, napływem nowych mieszkańców, potrzeba nowego ambulansu wydaje się być uzasadniona. Jednak to nie od gminnych urzędników będzie zależało, czy kolejna krekta pogotowia pojawi się w Kórniku. Decyzję tę będzie podejmował wojewoda wielkopolski, który nadzoruje system Państwowe Ratownictwo Medyczne w Wielkopolsce.

Na niekorzyść Kórnika działa stosunkowo bliski Poznań i obecność wielu zespołów ratownictwa medycznego w mieście, a także obecność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na Ławicy, które w razie braku dostępnego naziemnego zespołu, jest w stanie w kilka minut od zgłoszenia być już na miejscu po pacjenta. Do tego czasu pomoc medyczną niosą pacjentowi strażacy z okolicznych OSP.

Będziemy z zaciekawieniem śledzić sprawę nowej kórnickiej karetki, bo jeśli uda się Kórnikowi, to może i do naszego powiatu uda się sprowadzić trzeci wyjazdowy systemowy zespół ratownictwa medycznego?

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...