24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremKoła Gospodyń Wiejskich włączyły się w akcję promowania szczepień
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Koła Gospodyń Wiejskich włączyły się w akcję promowania szczepień

KGW Gogolewo-Świączyń oraz KGW "Zbrudzewianki" zapraszają do wspólnej zabawy. Przy okazji rodzinnego festynu zachęcają także do szczepień przeciwko Covid.

W piątek, 17 września Koło Gospodyń Wiejskich Gogolewo-Świączyń organizuje festyn rodzinny. Impreza odbędzie się przy Słonecznym Dworze w Książu Wlkp. Początek o godzinie 16.00. Na ten dzień między innymi zaplanowano inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Entuzjastów Świata. W programie znalazły się również: pokaz mażoretek, koncert chóru Consensus, występ kabaretu Dziura oraz biesiada z grupą Fest.

Ponadto KGW zaprasza na pokaz rękodzieła oraz degustację ludowych przysmaków. Zostanie również przygotowana strefa animacji dla dzieci. Co ważne, w trakcie festynu będzie można skorzystać z darmowych szczepień przeciwko Covid. Punkt będzie czynny w godzinach 14.00-19.00. Dostępne szczepionki – Johnson&Johnson oraz Pfizer.

Natomiast w sobotę, 18 września podobne wydarzenie zaplanowano przy świetlicy wiejskiej w Zbrudzewie. Tam również w godzinach 10.00-15.00 będzie dostępny mobilny punkt szczepień (Johnson&Johnson). Akcji tej towarzyszyć będzie festyn rodzinny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zbrudzewianki”. Już od godziny 13.00 na dzieci czekać będą zamki dmuchane. Ponadto zaplanowano strefę gastronomiczną z darmową kawą i ciastem.

W programie przewidziano przejazd bryczką, gry i konkursy z nagrodami, pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez OSP Niesłabin, loterię fantową oraz zabawę taneczną przy rytmach serwowanych przez DJa Arka.

 

Przypomnijmy, że Koła Gospodyń Wiejskich mają szansę na wsparcie finansowe ze strony rządu za włączenie się do akcji promowania szczepień wśród lokalnej społeczności. KGW mogą otrzymać 8 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji lokalnego festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw Covid 19.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe