15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Co? Gdzie? Kiedy? Koła Gospodyń Wiejskich włączyły się w akcję promowania szczepień
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koła Gospodyń Wiejskich włączyły się w akcję promowania szczepień

KGW Gogolewo-Świączyń oraz KGW "Zbrudzewianki" zapraszają do wspólnej zabawy. Przy okazji rodzinnego festynu zachęcają także do szczepień przeciwko Covid.

W piątek, 17 września Koło Gospodyń Wiejskich Gogolewo-Świączyń organizuje festyn rodzinny. Impreza odbędzie się przy Słonecznym Dworze w Książu Wlkp. Początek o godzinie 16.00. Na ten dzień między innymi zaplanowano inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Entuzjastów Świata. W programie znalazły się również: pokaz mażoretek, koncert chóru Consensus, występ kabaretu Dziura oraz biesiada z grupą Fest.

Ponadto KGW zaprasza na pokaz rękodzieła oraz degustację ludowych przysmaków. Zostanie również przygotowana strefa animacji dla dzieci. Co ważne, w trakcie festynu będzie można skorzystać z darmowych szczepień przeciwko Covid. Punkt będzie czynny w godzinach 14.00-19.00. Dostępne szczepionki – Johnson&Johnson oraz Pfizer.

Natomiast w sobotę, 18 września podobne wydarzenie zaplanowano przy świetlicy wiejskiej w Zbrudzewie. Tam również w godzinach 10.00-15.00 będzie dostępny mobilny punkt szczepień (Johnson&Johnson). Akcji tej towarzyszyć będzie festyn rodzinny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zbrudzewianki”. Już od godziny 13.00 na dzieci czekać będą zamki dmuchane. Ponadto zaplanowano strefę gastronomiczną z darmową kawą i ciastem.

W programie przewidziano przejazd bryczką, gry i konkursy z nagrodami, pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez OSP Niesłabin, loterię fantową oraz zabawę taneczną przy rytmach serwowanych przez DJa Arka.

 

Przypomnijmy, że Koła Gospodyń Wiejskich mają szansę na wsparcie finansowe ze strony rządu za włączenie się do akcji promowania szczepień wśród lokalnej społeczności. KGW mogą otrzymać 8 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji lokalnego festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw Covid 19.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...