15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Remont mostu się przedłuży. Ile jeszcze śremianie będą stali w korkach?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Remont mostu się przedłuży. Ile jeszcze śremianie będą stali w korkach?

Jak rokowaliśmy, tak też się stało. Wykonawca remontu mostu w Śremie nie dotrzyma terminu i prace się wydłużą o około miesiąc.

We wrześniu mieliśmy już przejechać przez wyremontowany most im. Chosłowskiego w Śremie. Nic z tego nie wyszło i prace na moście zostały przedłużone o około jednego miesiąca. To oznacza dalsze stanie w korkach w trakcie trwania porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Jak się okazuje powodem przedłużenia prac na moście jest fatalny stan powierzchni znajdującej się pod „dywanikiem asfaltowym”, który nie nadaje się ponownego użycia i konieczna jest jego całkowita wymiana. To pochłonie nie tylko czas, ale i dodatkowe pieniądze, których pierwotnie nie przewidziano na remont.

Środki te udało się już pozyskać i prace remontowe będą dalej kontynuowane. Dodatkowy i nieprzewidziany remont pochłonie około 900 tys. zł. To spowoduje, że łączny koszt remontu wzrośnie do niemal 3 mln złotych.

Aktualnie magistrat nie potrafi podać dokładnie, kiedy przeprawa nad kanałem ulgi rzeki Warty będzie przejezdna. Urzędnicy zapowiadają jednak, że nastąpi to w przyszłym miesiącu.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...