2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Śrem Remont mostu się przedłuży. Ile jeszcze śremianie będą stali w korkach?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Remont mostu się przedłuży. Ile jeszcze śremianie będą stali w korkach?

Jak rokowaliśmy, tak też się stało. Wykonawca remontu mostu w Śremie nie dotrzyma terminu i prace się wydłużą o około miesiąc.

We wrześniu mieliśmy już przejechać przez wyremontowany most im. Chosłowskiego w Śremie. Nic z tego nie wyszło i prace na moście zostały przedłużone o około jednego miesiąca. To oznacza dalsze stanie w korkach w trakcie trwania porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Jak się okazuje powodem przedłużenia prac na moście jest fatalny stan powierzchni znajdującej się pod „dywanikiem asfaltowym”, który nie nadaje się ponownego użycia i konieczna jest jego całkowita wymiana. To pochłonie nie tylko czas, ale i dodatkowe pieniądze, których pierwotnie nie przewidziano na remont.

Środki te udało się już pozyskać i prace remontowe będą dalej kontynuowane. Dodatkowy i nieprzewidziany remont pochłonie około 900 tys. zł. To spowoduje, że łączny koszt remontu wzrośnie do niemal 3 mln złotych.

Aktualnie magistrat nie potrafi podać dokładnie, kiedy przeprawa nad kanałem ulgi rzeki Warty będzie przejezdna. Urzędnicy zapowiadają jednak, że nastąpi to w przyszłym miesiącu.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...