24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremRemont mostu się przedłuży. Ile jeszcze śremianie będą stali w korkach?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Remont mostu się przedłuży. Ile jeszcze śremianie będą stali w korkach?

Jak rokowaliśmy, tak też się stało. Wykonawca remontu mostu w Śremie nie dotrzyma terminu i prace się wydłużą o około miesiąc.

We wrześniu mieliśmy już przejechać przez wyremontowany most im. Chosłowskiego w Śremie. Nic z tego nie wyszło i prace na moście zostały przedłużone o około jednego miesiąca. To oznacza dalsze stanie w korkach w trakcie trwania porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Jak się okazuje powodem przedłużenia prac na moście jest fatalny stan powierzchni znajdującej się pod „dywanikiem asfaltowym”, który nie nadaje się ponownego użycia i konieczna jest jego całkowita wymiana. To pochłonie nie tylko czas, ale i dodatkowe pieniądze, których pierwotnie nie przewidziano na remont.

Środki te udało się już pozyskać i prace remontowe będą dalej kontynuowane. Dodatkowy i nieprzewidziany remont pochłonie około 900 tys. zł. To spowoduje, że łączny koszt remontu wzrośnie do niemal 3 mln złotych.

Aktualnie magistrat nie potrafi podać dokładnie, kiedy przeprawa nad kanałem ulgi rzeki Warty będzie przejezdna. Urzędnicy zapowiadają jednak, że nastąpi to w przyszłym miesiącu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe