15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Ukradł 200 litrów paliwa na kwotę 1200 zł
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ukradł 200 litrów paliwa na kwotę 1200 zł

41-latek na jednej ze stacji paliw w okolicy Śremu ukradł 200 litrów oleju napędowego. Straty stacji paliw wyliczono na około 1200 zł.

Do kradzieży paliwa doszło 29 czerwca w nocy. Dzień później śremska policja przyjęła zgłoszenie o kradzieży 200 litrów oleju napędowego. Ze zgłoszenia wynikało, że w nocy ktoś zatankował 200l oleju napędowego na kwotę około 1200 zł i odjechał, nie płacąc za paliwo.

Kryminalni ustalili sprawcę. Trwało to długo, bo złodziej poruszał się samochodem, który w krótkim okresie czasu kilkakrotnie zmieniał właściciela. W dodatku mężczyzna zmienił tablice rejestracyjne w aucie, którym dokonał kradzieży paliwa.

Złodziejem okazał się być 41-letni obywatel Gruzji, który jest już znany wielkopolskiej policji i był notowany za kradzieże. Aktualnie Gruzin zamieszkuje gminę Komorniki.

W miniony piątek, 3 września, sprawca kradzieży usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz czeka go sprawa w sądzie – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP Śrem.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...