15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Spotkanie integracyjne seniorów w stanicy harcerskiej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Spotkanie integracyjne seniorów w stanicy harcerskiej

W środę, 8 września w stanicy harcerskiej „Stokrotka” w Grodzewie odbyło się spotkanie integracyjne seniorów. Organizatorami tego wydarzenia był urząd miasta w Śremie oraz Śremska Rada Seniorów, a partnerami ZHP i Stowarzyszenie Pomocna Dłoń. Były wspólne śpiewy, ognisko i pieczenie kiełbasek. – Koniecznie musimy to powtórzyć – mówili zgodnie uczestnicy spotkania.

W środowe popołudnie w stanicy ZHP w Grodzewie spotkali się seniorzy z gminy Śrem. – Celem tego spotkania była integracja seniorów oraz ich przyjaciół i wolontariuszy – podkreśla Dorota Witczak z Pomocnej Dłoni.

W programie nie zabrakło wymiany informacji o działaniach realizowanych na rzecz środowiska seniorów, podziękowań, ale i części typowo rozrywkowej. Przy dźwiękach gitary, w blasku ogniska, płynęły nuty „Obozowego tanga” i innych piosenek z turystycznego śpiewnika.

Nie zabrakło też drożdżowego placka i kiełbasek pieczonych samodzielnie przy ognisku. Doskonałej atmosfery nie przytłumiły nawet trudności i opóźnienia z dojazdem na miejsce, spowodowane ogromnymi korkami przy wyjeździe ze Śremu. Co ważne pogoda dopisała. – Dobre nastroje również – dodaje Dorota Witczak.

O harcerstwie opowiadał Marek Stasiak, a do śpiewu akompaniował Marek Królikowski. – I tak przy kawce, ciastku i pieczonej kiełbasce miło upłynęło nam popołudnie – wspomina Wojciech Strabel, przewodniczący Śremskiej Rady Seniorów, który prowadził spotkanie w Grodzewie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...