15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Czy na nowym Cmentarzu Komunalnym w Śremie powinien stać krzyż? - wyniki...
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Czy na nowym Cmentarzu Komunalnym w Śremie powinien stać krzyż? – wyniki sondy

Tak właśnie brzmiące pytanie postawiliśmy mieszkańcom w naszej sondzie internetowej. Do wczoraj trwało głosowanie. Czas poznać wyniki.

Krzyż – dla chrześcijan to znak zbawienia i zwycięstwa, tron z którego króluje Mesjasz. Dla innych przedmiot o cechach magicznych. Ile religii, tyle symboli. Nie każdemu jednak w smak, że na nowym Cmentarzu Komunalnym w Śremie króluje właśnie ten symbol. Bo jak cmentarz komunalny, to dla każdego, także dla innowierców. Ci z kolei nie muszą godzić się na to, aby być grzebanym pod tym symbolem chrześcijaństwa.

Zapytaliśmy więc śremian, czy nowym Cmentarzu Komunalnym w Śremie powinien stać krzyż? Na Wasze odpowiedzi czekaliśmy do dnia wczorajszego. Przed północą zakończyła się sonda, a dziś publikujemy wyniki.

Tutaj zaskoczenie, i zarazem wskazówka dla rządzących gminą: panie burmistrzu, może warto pytać mieszkańców o zdanie w tak wrażliwych tematach, jakim jest choćby religia?

Z naszej internetowej sondy wynika, że śremianie są podzieleni po równo w sprawie krzyża na nowym cmentarzu. 42.61% głosujących opowiedziało się za krzyżem na cmentarzu, tyle samo było przeciwnych obecności tego symbolu na komunalnym cmentarzu. Niespełna 15 proc. (dokładnie 14.78%) głosujących nie ma zdania w sprawie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...