15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Sport Plaga walkowerów na starcie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Plaga walkowerów na starcie

Falstart. Tak najkrócej można określić początek rundy rewanżowej halowej Green Bike Ligi. Wznowienie rozgrywek w celu dokończenia „starego” sezonu od września póki co nie wypaliło. Z 15 zaplanowanych na ten weekend spotkań rozegrano bowiem zaledwie 5 (słownie: pięć). Aż siedem zespołów oddało bowiem swoje mecze walkowerem.

Covid sprawił, że sezon 2020/2021 został przerwany na półmetku i organizatorzy, a więc Śremski Sport musieli podjąć decyzję co robić dalej. Ostatecznie postanowiono, wystartować już we wrześniu, a więc niemalże równolegle z rozpoczęciem sezonu piłkarskiego na „trawie”. Wszystko po to, aby dokończyć „stary” sezon i tak jak zawsze, a więc pod koniec października rozpocząć nowy.

Zorganizowano spotkanie z kapitanami i przedstawicielami drużyn i choć frekwencja była kiepska, to nikt nie protestował. Rozgrywki wznowiono więc w miniony weekend.

Niestety, zagrało tylko 9 z 21 zespołów, bowiem 7 drużyn nie skompletowało składu. W efekcie nie stawiło się w hali Śremskiego Sportu i tym samym oddały mecze walkowerem.

W sobotnie popołudnie dokończono pierwszą rundę Ekstraligi. Odbyły się jednak zaledwie dwa z dziesięciu zaplanowanych spotkań. W pierwszym z nich Breeding Center pokonał Wangę 3:1, a potem ta rozgromiła 9:3 Instalatora. Pozostałe mecze nie doszło do skutku, bowiem nie stawili się piłkarze Niesłabina, Kreacji, Turtlesów, Optico i Znak Big Futsal. W efekcie część drużyn otrzymało punkty „za darmo”. Jako obustronny walkower zweryfikowano z kolei pojedynek Turtlesów z Optico.

W niedzielę rewanże rozpoczęły zespoły I ligi. Tutaj frekwencja była nieco lepsza, bowiem nie dotarły jedynie Kawcze i PUH Fiedler. W efekcie bez gry punkty otrzymali Raitech i Grzybek Ogrody. Ciekawe rozstrzygnięcia przyniosły mecze, które doszły do skutku. Potknęły się bowiem dwa czołowe zespoły walczące o Ekstraligę. Lider – Proxicom, zremisował 1:1 z Ostrowem, a takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Amareny z Mar-Transem. Co ciekawe, w obu przypadkach faworyci prowadzili, ale rywale zdołali wyrównać. Ostrowo remis i dwa punkty wyrwało liderowi 8 sekund przed końcem, kiedy gola strzelił Błażej Owczarzak. Pewne zwycięstwo 5:0 odnieśli z kolei Śremscy Fanatycy, którzy nie dali szans ekipie Ucho Prezesa, a aż cztery trafienia zanotował Michał Walewski.

Kolejne mecze Ekstraligi już w sobotnie popołudnie, a I ligi w niedzielę. Czy tym razem frekwencja dopisze? Miejmy nadzieję, że zespoły się zmobilizują i obejdzie się już bez walkowerów.

WYNIKI, TABELE ORAZ TERMINARZ NA NAJBLIŻSZY WEEKEND

W WYDANIU PAPIEROWYM GAZETY

A to ciekawe

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...