16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Co powstaje w Parku Śremskich Odlewników?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Co powstaje w Parku Śremskich Odlewników?

Od kilku dni na terenie Parku Śremskich Odlewników widać ślady zaczynającej się nowej inwestycji. Śremianie zwracają się z pytaniami do naszej redakcji, cóż takiego powstaje w parku. Sprawdziliśmy.

Na działce tuż obok pumptracku już widać zalążki nowej inwestycji. W ostatnich dniach najpierw pojawiły się słupki, a w czwartek zaczęto montować prowizoryczne ogrodzenie. O ile słupki geodezyjne niespecjalnie były widoczne, o tyle montaż siatki już zaczął wzbudzać zainteresowanie przechodzących przez park śremian, którzy zwracali się do nas z pytaniem, czy wiem co powstaje w Parku Śremskich Odlewników.

Odpowiedź jest twierdząca, oczywiście, że wiemy, co powstaje na terenie obok pumptracku. To wspólna inicjatywa radnego Krzysztofa Lewandowskiego i byłego już radnego Tomasza Żaka, wybrana głosami śremian w Budżecie Obywatelskim w edycji 2020 r. Mowa tutaj o skateparku.

Inwestycja jest realizowana ze środków gminy Śrem w wysokości 239 850.00 zł brutto, a przedsięwzięcie realizuje firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny z Mechlina. Czas realizacji inwestycji wynosi 60 dni.

Park Odlewników - inwestycja

Na placu zostanie zamontowanych kilka nowych urządzeń – minirampa H180, jumpbox, quarter pipe, minirampa H150. Część urządzeń zostanie przeniesiona ze skateparku znajdującego się w parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Aktualnie funkcjonują tam: bank rampa, funbox z disaster boxem i railem, quarter pipe, ławka i rail. Nowy skatepark zostanie wyposażony również w oświetlenie terenu.

Warto zaznaczyć, że skatepark w Parku śremskich Odlewników będzie jedynym tego rodzaju miejscem, w którym adepci szeroko pojętego skateboardingu, BMX czy rolek będą mogli poszaleć na bezpiecznym i odpowiednio przygotowanym terenie. Skatepark w parku w mieście przestanie istnieć.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Znów czas na zmiany. Przeprowadzka redakcji

W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że znaleźliśmy nową siedzibę redakcji. Wówczas wprowadziliśmy się do budynku przy ul. Kilińskiego 26A. Niestety nie zabawiliśmy...

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...