4.9 C
Śrem
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremCo powstaje w Parku Śremskich Odlewników?

Co powstaje w Parku Śremskich Odlewników?

Od kilku dni na terenie Parku Śremskich Odlewników widać ślady zaczynającej się nowej inwestycji. Śremianie zwracają się z pytaniami do naszej redakcji, cóż takiego powstaje w parku. Sprawdziliśmy.

Na działce tuż obok pumptracku już widać zalążki nowej inwestycji. W ostatnich dniach najpierw pojawiły się słupki, a w czwartek zaczęto montować prowizoryczne ogrodzenie. O ile słupki geodezyjne niespecjalnie były widoczne, o tyle montaż siatki już zaczął wzbudzać zainteresowanie przechodzących przez park śremian, którzy zwracali się do nas z pytaniem, czy wiem co powstaje w Parku Śremskich Odlewników.

Odpowiedź jest twierdząca, oczywiście, że wiemy, co powstaje na terenie obok pumptracku. To wspólna inicjatywa radnego Krzysztofa Lewandowskiego i byłego już radnego Tomasza Żaka, wybrana głosami śremian w Budżecie Obywatelskim w edycji 2020 r. Mowa tutaj o skateparku.

Inwestycja jest realizowana ze środków gminy Śrem w wysokości 239 850.00 zł brutto, a przedsięwzięcie realizuje firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny z Mechlina. Czas realizacji inwestycji wynosi 60 dni.

Park Odlewników - inwestycja

Na placu zostanie zamontowanych kilka nowych urządzeń – minirampa H180, jumpbox, quarter pipe, minirampa H150. Część urządzeń zostanie przeniesiona ze skateparku znajdującego się w parku miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Aktualnie funkcjonują tam: bank rampa, funbox z disaster boxem i railem, quarter pipe, ławka i rail. Nowy skatepark zostanie wyposażony również w oświetlenie terenu.

Warto zaznaczyć, że skatepark w Parku śremskich Odlewników będzie jedynym tego rodzaju miejscem, w którym adepci szeroko pojętego skateboardingu, BMX czy rolek będą mogli poszaleć na bezpiecznym i odpowiednio przygotowanym terenie. Skatepark w parku w mieście przestanie istnieć.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...